Jarní Nova: Z Gymplu zmizí Libuška, ze SuperStar Mareš

Jan Gregor Jan Gregor
16. 1. 2013 7:53
Nova nabídne jistoty - SuperStar a osvědčené seriály
Foto: TV Nova

Praha - Nabídneme lidem, na co už jsou zvyklí. Tak by se dala shrnout strategie televize Nova, která ve svém sídle na Barrandově představila jarní vysílací schéma. Mezi programovými taháky se neobjeví žádný nový formát: televize se na jaře bude spoléhat hlavně na novou sérii SuperStar a na nové řady seriálů Gympl s (r)učením omezeným, Ulice a Ordinace v růžové zahradě.

O jisté inovaci se dá hovořit alespoň u již šesté řady talentové pěvecké soutěže, kterou Nova opět pořádá se sesterskou slovenskou stanicí Markíza. Bude nyní obsahovat více prvků reality show typu Big Brother. Všichni adepti na vítězství budou bydlet v jedné vile a kamery budou zachycovat jejich vzájemné soužití.

Foto: TV Nova

Honorář nehraje roli 

Producenti výrazně zatřásli porotou, v níž zůstává jen její lídr Paĺo Habera. Trojici Gabriela Osvaldová, Helena Zeťová a Rytmus vystřídá pouhá dvojice nových porotců: Ondřej Soukup a Ewa Farná. A dvojku Tina a Leoš Mareš nahradí nová krev v podobě moderátorky Snídaně s Novou Zorky Kepkové a jejího slovenského kolegy Romana Juraška.

„Chtěli jsme SuperStar pojmout v novém hávu," řekl generální ředitel Jan Andruško na jemně sarkastický dotaz z pléna, zda angažmá mladých a neznámých moderátorů nesouvisí s jejich menšími platovými nároky. „Honorář nehrál v našem rozhodování žádnou roli," dodal Andruško.

Patrně dočasně přijde Nova na jaře o svou další výraznou tvář. Diváci seriálu Gympl s (r)učením omezeným budou v druhé sérii marně vyhlížet jednu z hlavních postav - Libuši Šafránkovou coby učitelku Elišku.

„Libuška dostala nabídku na natáčení filmu a poprosila nás proto, že by si od seriálu dala ráda pauzu," vysvětlila absenci populární herečky v promomateriálech producentka a jedna ze scenáristek seriálu Lenka Hornová. Podle Novy se prý Šafránková v pozdějších dílech druhé série objeví.

Foto: TV Nova

Gympl s (r)učením omezeným je jediným na podzim premiérovaným seriálem napříč televizemi, který měl přes své velmi diskutabilní kvality slušnou sledovanost (v průměru 32 % share ve věkové skupině 15-54 let), a jako jediný se tak přehoupl do druhé řady.

Volejte řediteli

Jednou z mála překvapivých informací tiskové konference byla skutečnost, že pravděpodobně od února už bude na Nově opět možné volat řediteli. Andruško se ale podle svých slov nechystá napodobovat Vladimíra Železného a jeho kultovní one man show. „Budu jen jedním z hostů našeho pořadu Volejte Novu," říká. „Do Novy chodí spousta dotazů adresovaných přímo mně, myslím, že je fér, abych je na obrazovce prezentoval sám," říká Andruško.

Foto: Jan Langer

Lidé z Novy na konferenci prezentovali také programové plány svých vedlejších kanálů. Na kanálu Nova Cinema se osvědčil model, že každý den je v jeho programu zasvěcen konkrétnímu žánru: ani na jaře se na tom nic měnit nebude. Fanda kromě sportovních přenosů, dokumentů a erotiky nabídne seriály Poslední základna (Last Resort), Invaze (Invasion) a nové série Hvězdné brány.

Nova Sport má za svůj hlavní jarní tahák vzkříšenou NHL. Nový kanál Smíchov nabídne kromě sitcomových klasik, jako jsou Přátelé, Krok za krokem a Ženatý se závazky, také v Česku dosud neuváděné komediální seriály Mike a Molly a Zpátky do školy.

Smíchov si lidé mohli poprvé naladit v prosinci a už v únoru očekává rodina Nova další  přírůstek. K devatenáctému výročí Novy nadělí její šéfové sobě i divákům už sedmý kanál rodiny Nova. Andruško o něm zatím prozradil jen to, že bude volně šířený. O jeho zaměření zatím odmítl sdělit cokoli konkrétního. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy