Jarní Nova: Z Gymplu zmizí Libuška, ze SuperStar Mareš

Jan Gregor Jan Gregor
16. 1. 2013 7:53
Nova nabídne jistoty - SuperStar a osvědčené seriály
Foto: TV Nova

Praha - Nabídneme lidem, na co už jsou zvyklí. Tak by se dala shrnout strategie televize Nova, která ve svém sídle na Barrandově představila jarní vysílací schéma. Mezi programovými taháky se neobjeví žádný nový formát: televize se na jaře bude spoléhat hlavně na novou sérii SuperStar a na nové řady seriálů Gympl s (r)učením omezeným, Ulice a Ordinace v růžové zahradě.

O jisté inovaci se dá hovořit alespoň u již šesté řady talentové pěvecké soutěže, kterou Nova opět pořádá se sesterskou slovenskou stanicí Markíza. Bude nyní obsahovat více prvků reality show typu Big Brother. Všichni adepti na vítězství budou bydlet v jedné vile a kamery budou zachycovat jejich vzájemné soužití.

Foto: TV Nova

Honorář nehraje roli 

Producenti výrazně zatřásli porotou, v níž zůstává jen její lídr Paĺo Habera. Trojici Gabriela Osvaldová, Helena Zeťová a Rytmus vystřídá pouhá dvojice nových porotců: Ondřej Soukup a Ewa Farná. A dvojku Tina a Leoš Mareš nahradí nová krev v podobě moderátorky Snídaně s Novou Zorky Kepkové a jejího slovenského kolegy Romana Juraška.

„Chtěli jsme SuperStar pojmout v novém hávu," řekl generální ředitel Jan Andruško na jemně sarkastický dotaz z pléna, zda angažmá mladých a neznámých moderátorů nesouvisí s jejich menšími platovými nároky. „Honorář nehrál v našem rozhodování žádnou roli," dodal Andruško.

Patrně dočasně přijde Nova na jaře o svou další výraznou tvář. Diváci seriálu Gympl s (r)učením omezeným budou v druhé sérii marně vyhlížet jednu z hlavních postav - Libuši Šafránkovou coby učitelku Elišku.

„Libuška dostala nabídku na natáčení filmu a poprosila nás proto, že by si od seriálu dala ráda pauzu," vysvětlila absenci populární herečky v promomateriálech producentka a jedna ze scenáristek seriálu Lenka Hornová. Podle Novy se prý Šafránková v pozdějších dílech druhé série objeví.

Foto: TV Nova

Gympl s (r)učením omezeným je jediným na podzim premiérovaným seriálem napříč televizemi, který měl přes své velmi diskutabilní kvality slušnou sledovanost (v průměru 32 % share ve věkové skupině 15-54 let), a jako jediný se tak přehoupl do druhé řady.

Volejte řediteli

Jednou z mála překvapivých informací tiskové konference byla skutečnost, že pravděpodobně od února už bude na Nově opět možné volat řediteli. Andruško se ale podle svých slov nechystá napodobovat Vladimíra Železného a jeho kultovní one man show. „Budu jen jedním z hostů našeho pořadu Volejte Novu," říká. „Do Novy chodí spousta dotazů adresovaných přímo mně, myslím, že je fér, abych je na obrazovce prezentoval sám," říká Andruško.

Foto: Jan Langer

Lidé z Novy na konferenci prezentovali také programové plány svých vedlejších kanálů. Na kanálu Nova Cinema se osvědčil model, že každý den je v jeho programu zasvěcen konkrétnímu žánru: ani na jaře se na tom nic měnit nebude. Fanda kromě sportovních přenosů, dokumentů a erotiky nabídne seriály Poslední základna (Last Resort), Invaze (Invasion) a nové série Hvězdné brány.

Nova Sport má za svůj hlavní jarní tahák vzkříšenou NHL. Nový kanál Smíchov nabídne kromě sitcomových klasik, jako jsou Přátelé, Krok za krokem a Ženatý se závazky, také v Česku dosud neuváděné komediální seriály Mike a Molly a Zpátky do školy.

Smíchov si lidé mohli poprvé naladit v prosinci a už v únoru očekává rodina Nova další  přírůstek. K devatenáctému výročí Novy nadělí její šéfové sobě i divákům už sedmý kanál rodiny Nova. Andruško o něm zatím prozradil jen to, že bude volně šířený. O jeho zaměření zatím odmítl sdělit cokoli konkrétního. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy