Další trapas pro Hru o trůny. V posledním díle zůstala plastová lahev s vodou

Magazín Magazín
20. 5. 2019 14:56
Poslední díl Hry o trůny nabídl kromě završení fantasy ságy i další nepozornost filmařů, kteří v jedné scéně zapomněli plastovou lahev s vodou. Upozorňujeme, že následující text obsahuje spoilery.
Jon Sníh
Jon Sníh | Foto: HBO

Stala se z toho pomalu už tradice. Diváci Hry o trůny si po každém dílu osmé, závěrečné řady stěžují na uspěchanost děje a také na předměty, které nemají ve fantasy seriálu co dělat.

Před 14 dny objevili na stole během oslavy v Zimohradu kelímek s kávou, ze kterého se po vyjádření HBO nakonec vyklubal bylinkový čaj pro Daenerys. Televize následně předmět ze scény vymazala a omluvila se.

HBO se ze svých chyb rozhodně neponaučila, poznamenávají pozorní diváci, kteří si v posledním díle všimli plastové lahve s vodou u nohy Samwella Tarlyho. Diskusi o završení fantasy ságy tak opět vystřídaly vtipy a ironické poznámky na adresu tvůrců, kteří podle komentářů na Twitteru nejsou schopní ohlídat si nepovolené předměty na place.

Zatím není jisté, jestli lahev s vodou čeká podobná digitální smrt jako kelímek s čajem, který již v nabídce HBOGO není ve čtvrtém díle osmé řady k vidění. 

Závěrečná série Hry o trůny čelí od prvního dílu ostré kritice, diváci dokonce podepisují on-line petici, ve které žádají přetočení všech šesti dílů. K pondělku podepsalo výzvu přes 1 200 000 fanoušků.

Producenti seriálu David Benioff a D. B. Weiss před posledním dílem prohlásili, že nebudou sledovat reakce na sociálních sítích a hodlají konec seriálu pořádně oslavit. Poté se vrhnou na přípravy nového filmu ze světa Star Wars.

Kvíz: Jak dobře znáte Hru o trůny?

 

Právě se děje

před 45 minutami

Sněmovna zřejmě zachová 14 volebních krajů, jeden chce jen ANO

Sněmovna pravděpodobně zachová 14 volebních krajů při volbách do horní komory. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem prosazuje v podstatě jen vládní hnutí ANO. Opoziční SPD od toho v zájmu dohody ustoupila, oznámil ve čtvrtek předseda poslanců tohoto hnutí Radim Fiala. Podle předsedy poslanců ČSSD Jana Chvojky nemá smysl se jedním volebním obvodem zabývat kvůli odmítavému postoji Senátu, bez jehož souhlasu nelze změnu volebních pravidel přijmout.

ANO podle předsedy sněmovny Radka Vondráčka pokládá jeden volební obvod za nejspravedlivější, ale přiznal, že je v tom vládní hnutí osamoceno. S jedním obvodem počítá jedna ze dvou variant vládní volební novely, kterou by ANO chtělo projednat souběžně s rozjednanou konkurenční předlohou KDU-ČSL. Pro výslednou úpravu volebních pravidel chce použít vládní předlohu, jejíž projednávání má sněmovna zahájit příští úterý.

Parlament musí ve volebním zákoně nahradit především způsob přepočtu voličských hlasů na poslanecké mandáty, neboť předchozí model zrušil Ústavní soud jako nespravedlivý. KSČM by podle svého předsedy Vojtěcha Filipa chtěla obnovení volebního modelu, který platil do konce 90. let, aby mohly obsazení poslaneckých mandátů více ovlivnit kandidující strany.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Devětadevadesátiletý princ Philip podstoupil neupřesněnou srdeční proceduru. Proběhla úspěšně

Britský princ Philip podstoupil úspěšnou srdeční proceduru, oznámil Buckinghamský palác, aniž by uvedl podrobnosti. V nemocnici zůstane 99letý manžel Alžběty II. ještě několik dní. Philip byl hospitalizován 16. února poté, co se mu udělalo nevolno. Byl léčen kvůli neupřesněné infekcí, která však nesouvisí s covidem-19. V pondělí byl převezen z jedné nemocnice do druhé v centrálním Londýně kvůli testům srdce a pokračování v léčbě infekce.

"Vévoda z Edinburghu včera (ve středu) podstoupil v nemocnici sv. Bartoloměje úspěšnou proceduru kvůli předchozím srdečním problémům," uvedl palác.

"Jeho královská výsost zůstane několik dní v nemocnici na léčení, kvůli odpočinku a zotavení," sdělil rovněž Buckinghamský palác v prohlášení.

Čtyřiadevadesátiletá královna Alžběta II. mezitím zůstává na hradě Windsor západně od Londýna. Ona i její manžel už byli očkováni proti covidu-19.

Princ Philip v posledních deseti letech několikrát vyhledal nemocniční péči, protože se mu vracela infekce močového měchýře. O Vánocích 2011 podstoupil operaci kvůli zablokované srdeční tepně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 7,3 procenta

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu zůstala na prosincové hodnotě 7,3 procenta. Beze změny byl poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v prvním měsíci letošního roku bylo 8,1 procenta. Oznámil to ve čtvrtek statistický úřad Eurostat. Česká republika přišla o pozici země s nejnižší nezaměstnaností, v EU ji předstihlo Polsko.

O rok dříve byly statistiky nezaměstnanosti příznivější než v době, kdy na ekonomiku doléhají omezení spojená s šířením koronaviru. Loni v lednu bylo v celé unii bez práce 6,6 procenta lidí, v zemích eurozóně pak 7,4 procenta.

Eurostat uvedl, že v celém evropském bloku bylo v lednu bez práce 15,66 milionu lidí. Ve srovnání s prosincem jich přibylo zhruba 29.000. V eurozóně počet nezaměstnaných podle úřadu proti prosinci vzrostl o 8000 na 13,28 milionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy