Andělská ostuda a velká prohra s TýTý

Jitka Gráfová
19. 3. 2007 15:18
Praha - Andělé, Angelika nebo TýTý? Vůle lidu rozhodla a odsoudila předávání Andělů k ostudě.
Syn zesnulého hudebního skladatele Karla Svobody Petr Svoboda a vdova Vendula Svobodová na slavnostním předávání cen Akademie populární hudby v Ostravě, kde byl 17. března Karel Svoboda in memoriam uveden do Síně slávy.
Syn zesnulého hudebního skladatele Karla Svobody Petr Svoboda a vdova Vendula Svobodová na slavnostním předávání cen Akademie populární hudby v Ostravě, kde byl 17. března Karel Svoboda in memoriam uveden do Síně slávy. | Foto: Aktuálně.cz

Během sobotního večera se mezi sebou o diváky utkali hudební Andělé, Týtý a film Angelika a král, na kterou vsadila TV Prima.

Ze souboje nejlépe vyšla Nova s předáváním kulatých zrcadel. Finálový večer TýTý, který moderovala řada celebrit, se stal po zpravodajských relacích nejsledovanějším pořadem večera.

Zatímco předávání cen z Hudebního divadla v Karlíně vidělo něco málo přes dva miliony diváků, andělské ceny, které vysílala ČT ve stejný čas, si pustilo 661 tisíc diváků.

"V hlavní cílové skupině TV Nova, tedy diváků od 15 do 54 let, dalo TýTý před pořady ostatních televizí přednost 46,88% všech lidí, kteří byli tou dobou u obrazovek," sdělila mluvčí Novy Veronika Šmítková.

Foto: Ludvík Hradilek

I pořadatelé předávání cen Akademie populární hudby vsadili na známá jména. Večer moderoval Richard Krajčo a v jeho rámci vystoupili Miro Žbirka, Marta Kubišová, Aneta Langerová a Lucie Bílá, ale i softmetaloví poděsové Kreyson Ládi Křížka. Jenže ani ti sledovanost pořadu nevytrhli.

Andělé tak ani letos nevybředli z krize. Zatímco publicisté odmítají uznat stále notně zatuchlé výsledky, které nereflektují skutečné kvality české hudby, diváky už hudební ceny s podivnou pověstí jednoduše nezajímají.

Česká televize byla poražena dokonce i po několikáté reprízovanou Angeliku a králem - svůdná markýza přilákala k televizním obrazovkám 764 tisíc diváků.

Veřejnoprávní stanice tak druhou sobotu po sobě utrpěla od Novy velkou porážku. Minulý týden vysílala národní kolo Eurosongu, které vidělo 831 tisíc diváků. Cestu k nominačnímu večeru TýTý na Nově si tehdy našlo přes 1,5 milionu lidí.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 18 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy