Statečná fenka žila na ostrově jako Robinson

ČTK ČTK, Report
7. 4. 2009 10:20
Sydney - Takové štěstí jako měli manželé Griffithovi by jistě chtěli mít všichni majitelé zatoulaných psů. Svoji fenku našli po čtyřech měsících na opuštěném ostrově u Austrálie.

Zvíře pojmenované Sophie Tucker, po slavné americké zpěvačce, spadlo do vody během lodního výletu u ostrova Scawfeld severovýchodně od státu Queensland.

Majitelka fenky Jane Griffithová místnímu tisku vyprávěla, jak byla po nehodě celá rodina nešťastná a fenku oplakala.

Ta se ale ve vodě nevzdala a usilovně se snažila plavat, až ji nakonec klasická čubička zanesla na ostrov St. Bees.

Urazila při tom přes devět kilometrů.

Živila se kůzlaty

Minulý týden objevili zvíře na ostrově lesní hlídači, kteří upozornili, že mezi stády divokých koz na tomto neobydleném ostrově našli psa.

Griffithovi si nedělali velké naděje, ale šli se na nalezence podívat. Ke svému velkému překvapení zjistili, že je to skutečně jejich Sophie Tucker.

"Zavolali jsme na ni a ona začala radostně štěkat a drápala se na klec. Když ji z klece vypustili, začala na nás skákat. Byla jako šílená," popisovala šťastné shledání Griffithová.

Podle ní malá fenka přežila na ostrově díky tomu, že se živila kůzlaty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy