Spustili jsme experimentální facebookový deník, Fakt!

David Slížek
20. 6. 2011 20:00
Jsou tzv. sociální média opravdu plnohodnotnými médii?
Foto: Jiří Kropáček

Facebook - Jsou tzv. sociální média opravdu plnohodnotnými médii?

Prověřit to má experimentální facebookový deník Fakt! Od pondělí 20. června ho vydávají studenti Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity.

Titulní stránku Fakt!u najdete na adrese: http://www.facebook.com/Fakt.Aktualne

"Od Fakt!u očakávam (nielen) možnosť tvoriť žurnalistiku iným spôsobom, spojenú predovšetkým s veľkými možnosťami interaktivity. A práve interaktivita je pre nové médiá nesmierne dôležitá," říká jeden z redaktorů Matej Makovický.

"Nevím, co od Fakt!u očekávat, avšak láká mě ta „vůně" neznámého. Ostatně nejistou byla i Kolumbova plavba nebo Gagarinův let," dodává další ze studentů Ondřej Macl.

Fakt! vzniká ve spolupráci s online deníkem Aktuálně.cz. Na našich stránkách najdete každý den souhrn toho, co se na Fakt!u událo.

"Studenti píší, fotí a natáčejí o tématech, která je zajímají - od alternativní hudby, přes tipy na zábavu v Brně až po zpravodajství o médiích a sociálních sítích," vysvětluje koordinátor projektu David Slížek.

"Využívají k tomu výhradně nástroje, které jim Facebook nabízí. A hledají originální způsoby, jak s nimi pracovat," dodává.

Redakci Fakt!u tvoří v první fázi 15 studentů, sdružených na 14 tematických stránkách:

Foto-Face-Book Kataríny Jablonské, Konec nudy v Brně Lenky Malé a Anežky Michnové, ženský magazín Irena Kataríny Jablonské a Tomáše Hrábka, inHodonín Denisy Janotové, Piksl Jany Kalfařové, Riffbook Mateje Makovického, Fantazeen Anežky Michnové, Designland Evy Charvátové, Pardubič Petra Bittnera, Na cestách Kateřiny Oherové a Radomíra Macečka, Hradečák Ondřeje Macla, SocNety Tomáše Hrábka, Klepač Barbory Fialové a Xpresse Ondřeje Koraby.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy