Spěte jako výpravčí. Opravené nádraží v Jedlové nabízí ubytování přímo u peronu

Magazín Magazín
19. 10. 2021 13:59
V nádražní budově v Jedlové na Děčínsku prodávají nejen jízdenky na vlak, ale také si tu lze domluvit netradiční nocleh. První ubytovací zařízení pro veřejnost přímo na nádraží se nachází v rekonstruované výpravní budově a v nabídce má tři apartmány.
Nádraží Jedlová
Nádraží Jedlová | Foto: Správa železnic

První patro nádražní budovy z roku 1869 bylo prázdné, proto se Správa železnic rozhodla v rámci tříleté rekonstrukce o zřízení ubytování pro veřejnost. Každý ze tří apartmánů, do kterých se vejde minimálně čtyřčlenná rodina, je vybavený, má vlastní kuchyňku i hygienické zařízení.

"Ubytování v Jedlové je u Správy železnic pilotním projektem. Pokud se osvědčí, nabídneme ho i v jiných nádražních budovách, které se nachází v turisticky atraktivních oblastech a mají nevyužité prostory," uvedl ředitel Oblastního ředitelství Správy železnic v Ústí nad Labem Martin Kašpar.

Za dvě noci zájemci zaplatí 3500 korun, resp. o tisícovku více v závislosti na apartmánu. V přízemí budovy, kde je kromě vytápěné čekárny i dopravní kancelář se zázemím pro výpravčího, je i restaurace s dětským hřištěm. 

Okolí Jedlové je vhodným výchozím bodem pro poznávání Lužických hor na kole, běžkách nebo pěšky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy