Sexsymbol a filmová hvězda z Říma. Italská herečka Sophia Lorenová slaví 85 let

Rodilá Římanka vyrůstala jako nemanželské dítě v chudých poměrech a kvůli své vyhublosti byla terčem posměchu. Nakonec se stala jedním ze sexsymbolů 20. století.
Mladé Sophii se posmívali pro její hubenou postavu a ona celé dny nejraději trávila v kině. Její matka se však rozhodla přihlásit ji ve 14 do soutěže krásy a také na herecký kurz.
Zásadním momentem byla ale její účast v soutěži krásy, kde si jí všiml o 20 let starší producent Carlo Ponti. S tím pak od roku 1957 až do jeho smrti v roce 2007 tvořila manželský pár.
První angažmá získala ve filmu Quo Vadis, jenž se natáčel v Římě, a následovaly další a další konkurzy.
Na konci 50. a začátku 60. let už sbírá první ocenění za své herecké výkony. Zlatého lva z Benátek za nejlepší herečku ve filmu Černá orchidej (1958) nebo Zlatý glóbus za svůj výkon ve filmu Začalo to v Neapoli (1960, na snímku). Zde si zahrála po boku Clarka Gabla.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
20. 9. 2019 6:02
Italská filmová herečka je dodnes považována za jeden ze sexuálního symbolů 20. století. Rodilá Římanka vyrůstala jako nemanželské dítě v chudých poměrech a kvůli své vyhublosti byla terčem posměchu. Útěchu hledala v kině, kde se dojímala nad hollywoodskými trháky. Pár let nato ji obsadili do filmu Quo Vadis a úspěšná kariéra na sebe nenechala dlouho čekat. Sophia Lorenová slaví v pátek 85 let.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Tipsarevič v posledním zápase kariéry odvrátil devět mečbolů

Srbský tenista Janko Tipsarevič bojoval ve čtvrtfinále ve Stockholmu o prodloužení kariéry přes tři hodiny a odvrátil devět mečbolů, nakonec ale Japonci Juičimu Sugitovi podlehl 2:6, 6:4 a 6:7. Pětatřicetiletý bělehradský rodák už dříve ohlásil, že turnaj ve švédské metropoli bude jeho posledním představením na ATP Tour.

"Kdybych si měl vybrat způsob, jak ukončit kariéru, bylo by to takhle - nechat na kurtu všechno. Tento okamžik si budu pamatovat do konce života," uvedl Tipsarevič po zápase, který oba tenisté končili v křečích.

Bývalý osmý hráč světového žebříčku odvrátil devět mečbolů v závěru třetího setu a vynutil si tie-break, v němž dokonce vedl 2:0. Sugita ale pěti body vývoj zkrácené hry otočil a vypracoval si desátý mečbol na 6:4, při němž Tipsarevič poslal bekhend za základní čáru.

Srbský tenista hrající v ochranných sportovních brýlích získal během kariéry čtyři tituly na ATP Tour a na dalších sedmi turnajích postoupil do finále. Dvakrát startoval na Turnaji mistrů a v roce 2010 byl členem vítězného srbského družstva v Davis Cupu.

Další zprávy