Sexsymbol a filmová hvězda z Říma. Italská herečka Sophia Lorenová slaví 85 let

Rodilá Římanka vyrůstala jako nemanželské dítě v chudých poměrech a kvůli své vyhublosti byla terčem posměchu. Nakonec se stala jedním ze sexsymbolů 20. století.
Mladé Sophii se posmívali pro její hubenou postavu a ona celé dny nejraději trávila v kině. Její matka se však rozhodla přihlásit ji ve 14 do soutěže krásy a také na herecký kurz.
Zásadním momentem byla ale její účast v soutěži krásy, kde si jí všiml o 20 let starší producent Carlo Ponti. S tím pak od roku 1957 až do jeho smrti v roce 2007 tvořila manželský pár.
První angažmá získala ve filmu Quo Vadis, jenž se natáčel v Římě, a následovaly další a další konkurzy.
Na konci 50. a začátku 60. let už sbírá první ocenění za své herecké výkony. Zlatého lva z Benátek za nejlepší herečku ve filmu Černá orchidej (1958) nebo Zlatý glóbus za svůj výkon ve filmu Začalo to v Neapoli (1960, na snímku). Zde si zahrála po boku Clarka Gabla.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
20. 9. 2019 6:02
Italská filmová herečka je dodnes považována za jeden ze sexuálního symbolů 20. století. Rodilá Římanka vyrůstala jako nemanželské dítě v chudých poměrech a kvůli své vyhublosti byla terčem posměchu. Útěchu hledala v kině, kde se dojímala nad hollywoodskými trháky. Pár let nato ji obsadili do filmu Quo Vadis a úspěšná kariéra na sebe nenechala dlouho čekat. Sophia Lorenová slaví v pátek 85 let.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu pro předsednictví, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy