S klavírem jezdí Evropou a hraje lidem

S klavírem jezdí Evropou a hraje lidem
Smyslem celého projektu je ovobodit klavír ze čtyřstěnné koncertní místnosti.
A tak Guillemette hraje na nejrůznějších místech.
V lese...
...v sadu s citrónovníky...
Foto: www.pianotrip.com
Domácí Domácí
7. 7. 2010 18:58

Paříž - Už přes tři měsíce jezdí francouzská pianistka na kole Evropou a hraje na nejrůznějších místech. Na cestách je společně se svým přítelem a klavírem, který veze na přívěsu. Mladý pár se už zastavil ve Francii a Řecku. Během devítiměsíční cesty po patnácti zemích plánuje urazit 6500 kilometrů. Do České republiky zavítají na konci září.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavilo vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy