Rozvádíte se? V Malajsii máte dovolenou zdarma

Report
14. 10. 2009 20:40
Kuala Terengganu (Malajsie) - Na stále zvyšující se množství rozvodů se rozhodla originálně zareagovat vláda malajského státu Terengganu.

Rozhádaným manželům nabízí dovolenou zdarma.

Lidé ze severovýchodu ostrovní federace mají možnost na státní útraty strávit dvě noci v přímořském letovisku. Idylka má pomoci vyřešit jejich partnerské neshody.

Podmínkou je podstoupit informační rozhovor a zapsat se do manželské poradny.

Pilotní projekt

"Po svatbě musejí páry řešit řadu nových problémů. Některé z nich to ale nedokáží," vysvětluje vládní úředník Ashaari Idri. Pobyt by měl lidem pomoci upevnit dosud chabé rodinné vazby.

V převážně muslimské zemi považují rozvody za závažný společenský problém, a proto jsou úřady ochotné sáhnout k upevnění rodin hlouběji do kapsy.

Na dovolenou už v rámci pilotního projektu odjelo 25 párů, které měly novou "dovolenkovou" metodu otestovat.

Podle úřadů dopadly testy úspěšně.

Štěstí, nebo rychlý rozvod

Ne každý se ale k nové metodě staví optimisticky.

Například profesor Nurani Ottman z Malajské univerzity míní, že důvody krize manželského svazku v Malajsii jsou velmi hluboké a krátká usmiřovací dovolená nemůže problém systémově řešit.

"Na pár týdnů je to třeba povzbudí, ale brzy může následovat rychlý rozvod," říká Ottman.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy