Santo, dones munici. Republikán se vyfotil s ozbrojenou rodinou před vánočním stromem

Magazín ČTK Magazín, ČTK
5. 12. 2021 20:17
Pobouření vyvolal americký republikánský zákonodárce Thomas Massie, když v sobotu na twitteru zveřejnil fotku sebe a své po zuby ozbrojené rodiny před vánočním stromkem. Učinil tak jen několik dní poté, co 15letý Ethan Crumbley zastřelil čtyři spolužáky na střední škole v americkém státě Michigan.
Foto: Thomas Massie/Twitter

"Veselé Vánoce! PS. Santo, prosím, dones munici," napsal padesátiletý politik z Kentucky pod fotku, na níž on i šest i dalších lidí drží automatické a poloautomatické zbraně. Všichni - včetně několika velmi mladistvě vyhlížejících osob - se přitom zeširoka usmívají.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. "No teda, jaké načasování! Poté, co byly zastřeleny čtyři děti. Celá rodina vystrašených, slabých loserů. Vůbec se nestydíte?" dotazoval se na twitteru uživatel Sebastian Roché. "Po zuby ozbrojení věřící lidé. Z toho v dějinách nikdy nevzešlo nic špatného, že?" tázal se zase uživatel Luis Di Vasca. Další lidé pak Massiemu sdíleli fotky svých blízkých, kteří při podobných útocích, jako byl ten v Michiganu, přišli o život.

Řada uživatelů twitteru ale Massieho také obhajuje, tvrdí, že fotka nemá se školním útokem nic společného a zdůrazňuje důležitost právo nosit zbraň, které je zakotvené i v americké ústavě. Do dnešního večera příspěvek politika získal 69 tisíc lajků. 

O desítky tisíc lajků víc má nicméně reakce na toto bizarní vánoční foto, v níž uživatel jménem Fred Guttenberg píše, že když u ž se tu sdílí rodinné fotky, tak také dvě zveřejní. "Jedna je poslední fotka, na níž  jsem kdy Jaime zachytil, druhá ukazuje místo, kde je pohřbena kvůli střelbě na škole v Parklandu," píše a připomíná Massiemu: "Školní střelec z Michiganu a jeho rodina se fotili podobně jako vy."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy