V devadesátkovém pořadu se děly až šílené věci. Scény dnes vyvolávají smích i lítost

Michaela Lišková Michaela Lišková
4. 11. 2023 8:00
"Jsem úplně načatá." Některé hlášky z devadesátkového pořadu Rande zlidověly. Dnes už působí hlavně komicky, svévolná dramaturgie dovolila odehrát někdy až nevkusné scénky. Moderátor pořadu Slávek Boura před dvěma lety zkusil koncept pořadu oživit – přišel s modernější verzí seznamovací show. Ta ale naprosto pohořela. Podívejte se na nový díl pořadu Zpátečka.
Populární devadesátkové Rande se před pár lety obnovilo. Nahradil ho internetový propadák | Video: Aktuálně.cz

Pořad Rande se začal vysílat v roce 1997 a účastnili se ho především mladí teenageři, kteří se chtěli seznámit. "Produkce procházela středními školami a poptávala mladé. Jejich kamarádi ze třídy se pak natáčení taky účastnili, tleskali jim a fandili," popsal moderátor tehdejší show Slávek Boura v rozhovoru pro Blesk.cz a dodal, že smlouvy se podepisovaly až přímo na místě a natáčení bylo z velké části založené i na improvizaci.

Do Rande chodila kromě teenagerů i řada celebrit. Natáčení se tehdy zúčastnila třeba zpěvačka Iveta Bartošová nebo kapela Lunetic. Pořad ale proslavil hlavně moderátorskou dvojici Markétu Mayerovou a Slávka Bouru. Dnes pořad přežívá hlavně kvůli výstřižkům, které na sociálních sítích sbírají reakce plné pobavení, ale často i rozčarování.

Boura se snažil devadesátkové Rande před dvěma lety znovu přivést k životu. Pod platformou Went se na YouTube začaly objevovat nové díly seznamovací show "Dáme lásku?" (později přejmenováno na "Bude láska?"). Internetový pořad Boura moderoval společně s Martinem Veverkou.

Do show se pomocí dotazníku přihlásili lidé, kteří se chtěl seznámit, a poté se společně s moderátory setkali na videohovoru. Z "Bude láska?" se ale stal propadák. Zatímco Rande v roce 1997 průměrně sledovalo 1,5 milionu diváků, na jeho internetovou mutaci se dívalo jen okolo tisíce lidí. Pořad nakonec skončil po 13 dílech. Poslední epizoda "Bude láska?" má na YouTube už jen okolo tří stovek shlédnutí.

Erotika, vulgarity, obří pokuty. První česká reality show testovala limity TV zábavy

První reality show a nejsledovanější pořad Primy. Vyvolení měli i řadu problémů | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy