Vývar ze psa je nejlepší na výdrž, doporučuje psí maso Korejská ústřední televize

Erika Šedivá Video Erika Šedivá, Video
3. 8. 2021 14:16
"Už naši dávní předkové považovali polévku ze psího masa za nejlepší doplněk pro udržení výdrže," hlásá reportáž Korejské ústřední televize.
Psí polévka je nejlepší na výdrž, doporučuje maso ze psů Korejská ústřední televize | Video: 푸옹 Phuong DPRK Daily

"Jíst horkou polévku ze psího masa v první den Samboku je tradičním stravovacím zvykem našich lidí," respondentky státní televize vysvětlují, že polévka ze psího masa je bohatá na živiny a od pradávna ji milují muži i ženy všech věkových kategorií. 

Sambok je období nejteplejších dní v roce, kdy Korejci obvykle preferují lehčí stravu. Zaměřují se na jídla, která mají obnovit jejich sexuální a fyzickou výdrž ztracenou v letních měsících. Kromě úhoře, kapra, polévky z hovězí kosti je to právě i psí maso a silný vývar z něj.  

Polévce se říká bosintang, což v překladu znamená povzbuzující polévka, Korejci věří, že podporuje mužnost. Státní televize ale lidem především vysvětluje, že psí vývar je bohatý na živiny a skvěle voní i chutná. Na video upozornila facebooková stránka Korejská lidově demokratická republika, KLDR.

Psí maso v Severní Koreji vzbudilo poprask naposledy loni v létě, kdy údajně vláda KLDR požádala občany, aby doručili své domácí mazlíčky do restaurací. Nařízení mělo vyřešit ekonomickou krizi v zemi, která přiznala, že se potýká s nedostatkem jídla. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy