Při sexu mějte roušky, nelíbejte se a ideálně jen masturbujte, radí lékaři Britům

Magazín Magazín
12. 8. 2020 15:14
Sex v rouškách, bez líbání a nejlépe v takové poloze, aby partneři neměli obličeje naproti sobě. Může to znít absurdně, ale právě taková doporučení dávají lékaři lidem ve Velké Británii, aby nemuseli držet úplný sexuální půst a zároveň se nenakazili koronavirem. Vůbec nejbezpečnější je navíc podle zdravotníků v době pandemie masturbace.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Četnost sexuálních styků mezi obyvateli Velké Británie se v uplynulých měsících dramaticky snížila. Organizace Terrence Higgins Trust, která se věnuje problematice sexuálního zdraví, zjistila, že až 84 procent Britů se zcela zdrželo sexu s lidmi mimo svou domácnost.

Mohou za to bezpečnostní opatření zavedená kvůli šíření pandemie koronaviru. Mít u sebe doma sex s člověkem obývajícím jinou domácnost totiž bylo ve Velké Británii v jednu chvíli dokonce trestné. Podle odborníků z Terrence Higgins Trust je však takový stav dlouhodobě neudržitelný.

Raději jen masturbujte

Proto nyní lékaři přišli s radami, jak si lidé sex v době pandemie mohou užít bez rizika, že se nakazí koronavirem. "Nelíbejte se, během styku si obličej zakrývejte rouškou a upřednostňujte sexuální polohy, při nichž s partnerem nemusíte být tváří v tvář," citoval některá z doporučení zábavní web Unilad.

Lidé by si dále podle organizace měli před stykem i po něm 20 vteřin umývat ruce a snažit se, pokud je to možné, spát jenom s jedním pravidelným sexuálním partnerem, nebo počet partnerů alespoň omezit.

Před samotným stykem by se dále měli partnera zeptat, jestli se u něj nebo u někoho jiného z jeho domácnosti v posledních dvou týdnech neobjevily symptomy nemoci covid-19, případně jestli na její přítomnost nebyl testován s pozitivním výsledkem. V případě, že by tomu tak bylo, by se lidé měli sexu zcela vyhnout.

Za nejlepší variantu organizace považuje užít si sex se spolubydlícím nebo sám se sebou. "Masturbace, používání sexuálních pomůcek a sex po telefonu či před kamerou jsou vůbec nejbezpečnější, protože se v takovém případě nedostanete do blízkosti s nikým dalším," uvádí se v příručce sepsané zdravotníky z Terrence Higgins Trust.

"Sex je velmi důležitou součástí našich životů a nemůžeme po lidech chtít, aby se mu úplně vyhnuli. Pandemie koronaviru se však nadále šíří a z toho důvodu musíme najít rovnováhu mezi našimi sexuálními potřebami a možnými zdravotními riziky," řekl pro Unilad ředitel organizace Michael Brady.

Mohlo by vás zajímat: Cesty k rodičovství jsou různé, nevedou jen přes sex

Klus, Polívková, Vágnerová ve videu plném sexu ukazují, že cesty k rodičovství jsou různé | Video: Dobrý start
 

Právě se děje

před 12 minutami

Bouzková s Hradeckou při deblové premiéře titul v Charlestonu nezískaly

Tenistky Marie Bouzková a Lucie Hradecká na prvním společném turnaji na zelené antuce v Charlestonu deblový titul nezískaly. Ve finále český pár podlehl 2:6, 4:6 nejvýše nasazené americko-nizozemské dvojici Nicole Melicharová, Demi Schuursová.

Dvaadvacetileté Bouzkové nevyšel útok na první titul v kariéře, o třináct let starší Hradecká už ve čtyřhře vyhrála 24 turnajů WTA Tour včetně dvou grandslamů.

Ve finále dvouhry se utkají o svou premiérovou trofej Danka Koviničová z Černé Hory a Ruska Veronika Kuděrmětovová.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (antuka, dotace 565.530 dolarů):

Čtyřhra - finále: Melicharová, Schuursová (1-USA/Niz.) - Hradecká, Bouzková (ČR) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, 2,460.585 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Goffin (11-Belg.) - Čilič (Chorv.) 6:4, 3:6, 6:0, Thompson (Austr.) - Paire (Fr.) 6:4, 6:7 (3:7), 7:6 (7:5).

Tenisový turnaj mužů v Marbelle (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Carreňo (1-Šp.) - Munar (Šp.) 6:1, 2:6, 6:4.

Čtyřhra - finále: Behar, Escobar (Urug./Ekv.) - Brkič, Čačič (Bosna/Srb.) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Cagliari (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Sonego (3-It.) - Djere (Srb.) 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Aktualizováno před 18 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt, 11 lidí je zraněných. Na místo letěl záchranářský vrtulník

Při požáru bytu v domě v pražské Černokostelecké ulici bylo v neděli zraněno 11 lidí, nejméně dva z nich jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Na twitteru o tom informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu, nyní už byt odvětrávají, řekl mluvčí.

První informace hovořily o osmi zraněných. Později mluvčí upřesnila, že jich je 11. "Minimálně dvě z toho jsou ve vážném zdravotním stavu. Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty. Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník," uvedla. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Na místě je také speciální vůz Atego pro mimořádné situace.

Hasiči měli událost hlášenou v 17:15, na místo vyslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku. "Pět minut po příjezdu jsme měli požár pod kontrolou a za dalších deset minut bylo uhašeno," řekl Kavka. Nyní budou hasiči zjišťovat příčiny, podle mluvčího připadá v úvahu technická závada či nedbalost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy