reklama
 
 

Pražští běžkaři pozor, za sněhem už nemusíte cestovat

9. 2. 2012 14:31
Sněhu se konečně dočkala i Praha, nabízíme tipy, kam v okolí vyrazit na běžky

Sněhová nadílka už dorazila dokonce i do dlouho opomíjené Prahy, a tak přichází příležitost pro milovníky bílé stopy. Za běžkařskými trasami už obyvatelé hlavního města nemusí vyjíždět daleko do hor, ale díky několika centimetrům čerstvého sněhu lze využít i stop v okolí Prahy. Nestačí než doufat, že sněžení vydrží a dovolí běžkařům užít si ideálních podmínky pro lyžování i v české metropoli.

Rájem všech pražských běžkařů jsou tradičně nedaleké Brdy, které nabízí velké množství stezek. Zejména s novým sněhem však hrozí nebezpečí neupravených tras, o vlastnictví Brd se totiž neustále přou turisté a běžkaři. Cesty vedoucí skrz brdské lesy také bývají často prohrnovány pluhem nebo rovnou posypávány, proto také hodně záleží na vrtkavém štěstí.

Trasy v nedalekých Brdech jsou krásné, ale neupravené

Zřejmě nejpříjemnější trasou v Brdech začíná u parkoviště v obci Orlov. Velmi oblíbená stopa provede lyžaře kolem Velké Třemošné, k vrcholu Malé Ohrádky a odhodlaní běžkaři dobudou i nejvyšší brdskou horu Top Zaječov. Tato trasa je velmi populární, je proto možné, že se na ní bude vyskytovat větší počet běžkařů.

Obecně však Brdy potěší spíše rekreační lyžaře, kteří nejsou příliš nároční na terén a podmínky. Může se totiž stát, že kvůli posypu bude třeba přerušovat jízdu, a dokonce i sundávat lyže. Aktuálně jsou stopy spíše zledovatělé, pár centimetrů prachového sněhu ale zlepšuje celkovou kvalitu podmínek.

Dostihová dráha se proměnila v profesionílní běžkařskou trasu

Mnohem bližší variantu pro zimní sportovní vyžití nabízí pražská Chuchle. Během zimy si dostihoví koně užívají tepla svých stájí, naopak běžkaři už netrpělivě vyhlížejí sněhové vločky. Na závodišti na ně totiž bude čekat běžkařská trať, která bude přístupná zcela zdarma pro všechny návštěvníky. V případě nepříznivých sněhových podmínek čekají na svou příležitost sněhová děla, díky aktuálnímu počasí si ale lyžaři mohou vychutnat přírodní čerstvý sníh.

Výhodou chuchelského okruhu je profesionální strojová úprava, která je zajištěna každý den jak pro klasiku, tak i bruslení. Na dostihovou dráhu láká také skvělá dostupnost a vybavenost areálu s šesti sty parkovacími místy a běžkařskou půjčovnou a školou lyžování Kateřiny Neumannové. Program na okruhu by měly zpestřit amatérské závody a další soutěže.

 


autor: td | 9. 2. 2012 14:31

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama