Práce snů? Jen spánek. Hotel hledá profinocležníka

ČTK ČTK
30. 3. 2013 14:50
O netradiční náplň práce už projevilo zájem přes 800 uchazečů. Vítěze zaměstnají na 35 dní a nocí
Helsinský hotel hledá profesionálního nocležníka, jenž má vyhodnotit, jak se v hotelu spí a jak kvalitní poskytuje služby.
Helsinský hotel hledá profesionálního nocležníka, jenž má vyhodnotit, jak se v hotelu spí a jak kvalitní poskytuje služby. | Foto: Thinkstock

Helsinky - Helsinský hotel Finn hledá profesionálního nocležníka, jenž má vyhodnotit, jak se v hotelu spí a jak kvalitní poskytuje služby.

O "práci" už projevilo zájem přes 800 uchazečů. Vítěz konkurzu bude zaměstnán na dobu určitou, 35 dní a nocí.

Placený host má v hotelu v centru Helsinek postupně vyzkoušet 35 pokojů a napsat o nich hodnocení. Správce hotelu Tio Tikka tak chce po rozsáhlých renovacích podniku udělat reklamu.

Pracoviště však není nijak luxusní. Hotel nemá vlastní bar ani restauraci, upozorňuje agentura AP. Zájemce však zjevně neodrazuje dokonce ani to, že je de facto čeká 35 nočních služeb v řadě. Podle agentury AFP navíc výše mzdy ještě nebyla stanovena.

Hledá se dynamická osobnost

"Myslel jsem, že se ozve možná tak stovka uchazečů, ale už je jich kolem 800 z celého světa a přihlášky je možné podávat ještě měsíc," pochvaluje si Tikka.

Šéf hotelu uvedl, že hledá "dynamickou osobnost" s "dobrými vyjadřovacími schopnostmi", která by každý den psala blog o kvalitě hotelových služeb. Požadavky: velmi dobrá znalost angličtiny, finština a ruština výhodou.

Zájemci se mohou hlásit do konce dubna. Nástup do zaměstnání 17. května.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Rusko zahájilo trestní stíhání kvůli odstranění Koněvovy sochy

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Podle agentury TASS to v pátek oznámila mluvčí výboru Světlana Petrenková. Radnice Prahy 6 sochu nechala odstranit minulý pátek.

Ruská diplomacie ve čtvrtek záležitost označila za zločin, který nezůstane bez odpovědi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy