Pošlete přátelům vstupenku a běžte zadarmo do kina

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
16. 1. 2012 14:50
Soutěžte o balík osmi vstupenek do kin sítě Cinema City
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - U příležitosti filmu Mission Impossible - Ghost Protocol můžete s online deníkem Aktuálně.cz vyhrát balík osmi volných lístků do kina IMAX nebo dalších ze sítě Cinema City. Natáčení i distribuce skvěle hodnoceného akčního snímku se nesou ve znamení výrazného propojení právě s tímto formátem.

Půlhodina filmu obsahuje scény, které se natáčely na speciální kamery IMAX.  Během těchto sekvencí se rozšíří obraz, a nabídne tak divákům zážitek z akčních a dramatických scén.  Například když Tom Cruise v roli agenta Ethana Hunta slézá nejvyšší budovu světa v Dubaji, takzvanou Chalífovu věž.

IMAX kamery použili tvůrci čtvrté Mission: Impossible i během sledovaného natáčení v Praze, v srpnu a v září loňského roku. V pražském IMAX kině pak v utajení proběhla pracovní projekce materiálů ze speciálních kamer.

Jak na to? Abyste se mohli soutěže zúčastnit, musíte mít účet na sociální síti Facebook. Po kliknutí na tlačítko "Pošli vstupenku" nejdříve musíte souhlasit s tím, že naše aplikace může komunikovat s vaším facebookovým profilem. Poté se zobrazí seznam vašich přátel, jimž můžete vstupenku poslat. Za každou odeslanou vstupenku, kterou vaši přátelé aktivně přijmou, dostáváte jeden bod. A pozor: další bod získáte také za každý lístek, který vám vaši přátelé vrátí (tedy aktivně pošlou).

Čím více bodů získáte, tím výše se umístíte v žebříčku soutěžících. Počet bodů, které jste získali, i průběžné výsledky soutěže, najdete kousek pod tlačítkem "Pošli vstupenku!" Osm volných vstupenek do kina vyhrává uživatel, který bude mít na konci soutěže největší počet symbolických vstupenek (bodů). Soutěž končí v úterý 17. 1. 2012 ve 12:00.

Své šance samozřejmě zvyšujete i tím, že soutěž publikujete na své zdi. A pozor: pokud se na tuto stránku díváte z mobilního telefonu, nemusí se vám soutěž zobrazovat korektně.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 3 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy