Popřel svou vraždu. A několik hodin poté ho zastřelili

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 6. 2010 8:14
Hvězda mexické pop music byla zavražděna cestou na jeden z koncertů

Mexico City - Několik posledních dnů musel zpěvák Sergio Vega, známý ve své zemi pod pseudonymem El Shaka, reagovat v médiích na nepravdivé zprávy, že byl zavražděn. O víkendu se jeho osud naplnil.

Neznámí ozbrojenci zastřelili čtyřicetiletého mexického zpěváka jen několik hodin poté, co naposledy popřel zvěsti o své smrti.

"El Shaka" byl podle BBC zabit v sobotu cestou na koncert v mexickém státě Sinaloa.

V posledních dnech přitom po mexickém hlavním městě začaly kolovat informace o tom, že Vega, představitel folkového hudebního žánru grupera, byl zavražděn. Pár hodin před smrtící střelbou Vega internetovému serveru La Oreja řekl, že zprávy o jeho vraždě jsou nesmysl.

"Stává se mi to celé roky, někdo řekne do rádia nebo do novin, že jsem byl zabit nebo měl autonehodu," prohlásil Vega. "A pak musím zavolat mamince, která má problémy se srdcem, abych ji uklidnil," dodal.

Za poslední tři roky bylo zabito nejméně sedm muzikantů hudebního stylu grupera a Vega sám prý posílil osobní bezpečnostní opatření poté, co byl v roce 2007 zavražděn Sergio Gómez, zpěvák skupiny K-Paz de la Sierra. Gómeze unesli neznámí muži po koncertě ve státě Michoacán, na němž vystupoval i Vega. Jeho mrtvé tělo bylo nalezeno o tři dny později.

Muzikanti tohoto hudebního stylu ve svých textech často opěvují mexické narkobarony a podle policie se pak stávají terčem ozbrojenců konkurenčních drogových gangů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy