Kozub: Na jevišti se cítím jako u zubaře, je to průšvih. Na škole jsem vážil 115 kilo

Tomáš Maca Tomáš Maca
12. 5. 2021 9:50
Diváci si ho oblíbili jako přisprostlého náfuku ze seriálu sKORO NA mizině nebo zpovykaného Pražáka ze skečů komediální skupiny Tři tygři. V podcastu Co z tebe bude?! ale ostravský herec Štěpán Kozub přiznává, že v civilním životě není věčně vtipným exhibicionistou. Otevřeně mluví o své stydlivosti, zkušenosti s poruchou příjmu potravy i ztrátě otce a nevyhýbá se ani tématu politické korektnosti.
"Když zjistíš, že nejsi exhibicionista, a přitom jsi vystudovaný herec, je to průser. Mně se to stalo," přiznává v podcastu Co z tebe bude?! Štěpán Kozub.
"Když zjistíš, že nejsi exhibicionista, a přitom jsi vystudovaný herec, je to průser. Mně se to stalo," přiznává v podcastu Co z tebe bude?! Štěpán Kozub. | Foto: Honza Mudra

Seriál sKORO NA mizině, ve kterém si Štěpán Kozub a další herci z ostravského Divadla Mír utahují sami ze sebe i ze situace umělců v době koronakrize, nešlo v uplynulém roce přehlédnout. Stejně jako improvizované skeče, které parta divadelníků natáčí na server YouTube, a ukazuje tak, že divadlo nemusí být jen "nuda v saku".

"Když při improvizaci cítím trapno, tak úplně systematicky hodím nějaký fór, který je vysoce nekorektní, morbidní nebo černý. Vím totiž, že to napětí v tu chvíli odventiluješ, protože rozbiješ třetí stěnu, která je mezi tebou a divákem. Některé lidi tím pochopitelně můžeš urazit, ale komedie by se podle mě neměla držet v žádných mantinelech," zdůrazňuje Kozub.

V prvním díle podcastu Co z tebe bude?!, ve kterém si redaktor Tomáš Maca s tvářemi mladé generace povídá o jejich životním tápání, výhrách i prohrách, se ale pětadvacetiletý herec nezamýšlí jen nad politickou korektností. Vzpomíná také na dobu, kdy se před deseti lety přihlásil na konzervatoř, přestože vážil asi 115 kilo a za idola dívek se rozhodně považovat nemohl.

"Byl jsem hyperaktivní tlouštík, což je komedie sama o sobě. Navíc jsem se strašně extravagantně oblíkal. V uších jsem měl drahokamy, na hlavě melír a nosil jsem takové fosforeskující modré kalhoty s rozkrokem u kolen. Hodně jsem se zhlížel v Eminemovi. Cítil jsem se jako černoch v albínském duchu," líčí vycházející hvězda svoje dospívání.

Redaktor Tomáš Maca si s hercem Štěpán Kozubem v podcastu Co z tebe bude?! povídal o jeho zápase s nadváhou, stydlivostí i politickou korektností.
Redaktor Tomáš Maca si s hercem Štěpán Kozubem v podcastu Co z tebe bude?! povídal o jeho zápase s nadváhou, stydlivostí i politickou korektností. | Foto: Honza Mudra

To ale nebylo vždycky veselé. Snaha zhubnout totiž u Kozuba skončila až poruchou příjmu potravy. Poprat se musel také s vlastní plachostí, kterou by u něj málokdo čekal a kterou si naplno uvědomil, když po absolvování konzervatoře nastoupil do prvního divadelního angažmá. Ve 20 letech ho pak zasáhla smrt otce, který pro něj byl životním vzorem.

Otevřenou zpověď Štěpána Kozuba, který si podle svých slov často připadá jako "starý mladý", si můžete poslechnout na SoundCloudSpreakerSpotifyApple Podcast Google Podcast.

Podcast Co z tebe bude?!
Autor fotografie: Aktuálně.cz

Podcast Co z tebe bude?!

K poslechu zde na platformách SoundCloud, Spreaker, Spotify, Apple Podcast Google Podcast.

 

Právě se děje

Další zprávy