Plzeň se chlubí novými pivními lázněmi Purkmistr!

Ilona Víchová
13. 9. 2012 10:11
Plzeň se může pochlubit další luxusní novinkou v oblasti piva
Foto: Aktuálně.cz

Město Plzeň má další úžasnou novinku. Od začátku září jsou k dispozici nové lázně a wellnes. Pivovar Purkmistr chce svým zákazníkům ve sklepích hotelu dopřát jedinečnou pohodu a relaxování v pivních lázních s úžasnou atmosférou bývalého selského stavení. Plzeň nejen přináší návštěvníkům úžasný pocit z lahodného moku, ale příjemnou regeneraci v druhých pivních lázních na západě Čech.

Pivní víkend

Pokud patříte k milovníkům piva, je Plzeň ideálním místem na dovolenou, kterou si můžete dopřát ve dvou. Kromě příjemné relaxace, na návštěvníky čeká poznávání a putování po dlouhé cestě, kterou pivo musí urazit, než skončí u nás doma na stole. Prohlídka plzeňského pivovaru je hlavním bodem celého víkendu.

Na hosty čeká seznámení s historií místního selského dvora i s celkovou výstavbou pivovaru. Představí se vám ochranná známka piva Purkmistr a celý princip vaření a výroby piva, kdy se stanete asistenty zaměstnanců pivovaru. Bonusem celé výpravy je možnost si vyrobit pivo i vlastní etiketu.

Na závěr při degustaci ochutnáte v pivovarském dvoře Purkmistr místní speciality a chmelové dobroty.

Foto: Aktuálně.cz

Léčivá koupel

Pivní lázně v pivovaru Purkmistr mají celkem čtyři vany a jednu dvojvanu, kdy si samy načepujete pivo během koupele. Relaxační koupel obsahuje lázně v pivovarské mladině. Kapacita celých pivních lázní je až 15 lidí. Před příchodem je nutné udělat rezervaci, protože je o lázně velký zájem.

Pivní vany nejsou jedinou službou, v lázních na vás čekají různé pivní masáže, infrasauna, wellness, suchá sauna a pivní parní lázeň.

Foto: Aktuálně.cz

Léčebné procedury v lázních slouží návštěvníkům nejen k odpočinku, ale také k načerpání síly a zlepšení celkového imunitního systému. Už naši předkové objevili blahodárné účinky pivních koupelí. První informace dokonce pochází z období Středověku. Kvasnice patří k zázračné léčbě. Při správné teplotě a konzistenci dokážou nahradit i přírodní léčebné prostředky.

Uvnitř interiéru na vás čekají úžasné zvuky přírody a relaxační hudba. Jedinečné koupele si užijete ve vanách z modřínového dřeva, které jsou vyrobené přímo na zakázku. Standardní délka koupele je okolo 20 minut a dalších 20 minut odpočíváte v relaxační místnosti. Cena koupele je 690 korun, kdy po celou dobu můžete konzumovat plzeňské pivo Purkmistr zdarma.

Foto: Aktuálně.cz

Tajemství léčivého chmele

V pivních lázních na vás čekají speciální rehabilitační vany a teplota v nich se pohybuje v rozmezí od 34 do 37 stupňů Celsia. Tato teplota vody příznivě ovlivňuje celkovou cévní soustavu. Teplá voda a dostatek vitamínů ve vodě působí při regeneraci celého lidského organismu.

Po absolvování pivní kůry získáte odolnější imunitní systém. Váš krevní oběh pozná změnu. Srdce reaguje příznivě na teplotu koupele a zvyšuje tak svou činnost. Teplota také příznivě ovlivňuje naši pokožku. Kožní póry se uvolňují a odplavují z těla škodlivé látky. Pokožka tak může snadněji vstřebávat vitamíny, sacharidy a proteiny, které dodávají kvasnice. Proto dobře na léčbu reagují lidé s dermatologickými potížemi.

Lázně jsou vhodné zejména pro lidi trpící lupenkou, ošklivým akné nebo celulitidou.

V koupelích kromě kvasnic, najdeme i bylinky, a právě tato kombinace působí na naše tělo omlazujícím efektem. Při koupelích je možné konzumovat nepasterizované pivo, které pomáhá obnovovat střevní mikroflóru a zlepšuje tak metabolismus a celý trávicí trakt.

Kromě fyzických pozitivních účinků, mají pivní lázně vliv i na duševní pohodu. Antistresová terapie pomáhá a navozuje ozdravný pocit. Proto pokud pivní lázně vyzkoušíte, budete se nejen cítit lépe, ale vaše pleť, vlasy, svaly, klouby a celkový organismus vám budou vděční.

Foto: Aktuálně.cz

Pro koho pivní lázně nejsou vhodné?

Pivní lázně jsou vhodné pro ženy i muže, ale platí pár zásad a zdravotních omezení, které vám v návštěvě lázní zabrání. Pivní koupele nejsou doporučovány lidem, kteří jsou po náročné operaci srdce nebo jiného orgánu. Dále se jim musí vyhnout těhotné ženy v pokročilém stádiu nebo malé děti. Některé lázně mají určenou věkovou hranici nad 18 let, jiné nabízí speciální dětské balíčky.

Před každou návštěvou pivních lázní je dobré se poradit se svým lékařem. Toto pravidlo platí hlavně pro lidi s vysokým tlakem, křečovými žílami, se srdečními chorobami a s infekčním onemocněním.

Užijte si příjemný relax pobyt v pivních lázních Purkmistr nebo navštivte Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm, Lázně Chodová Planá, Pivní lázně Štramberk, Pivní lázně Praha či Pivní lázně Tábor nebo Pivní lázně Bahenec. Léčivé účinky dodají vašemu tělu příjemný pocit regenerace a svěžesti.

 

 

Právě se děje

Další zprávy