Lidé si utahují z Ovčáčkova Twitteru, domlouvají si u něj rande a vyměňují recepty

map map
20. 6. 2019 16:33
Pod příspěvky Jiřího Ovčáčka se v posledních dnech objevují stovky komentářů, které nijak nesouvisejí s informacemi, jež mluvčí Hradu zveřejňuje. Pod fotografiemi ze státní návštěvy slovenské prezidentky Zuzany Čaputové si lidé například posílají recepty na koláče, ukazují si fotky koček nebo si domlouvají schůzky. Za vším stojí výzva jednoho z uživatelů na Twitteru, který vybídl ostatní, aby proměnili Ovčáčkův účet v lifestylový blog. "Ono je to zase přejde. Teď je horko a to mnohé zmáhá," reaguje mluvčí.
Jiří Ovčáček.
Jiří Ovčáček. | Foto: Jakub Plíhal

"Všichni víme, že s Ovčáčkem se nedá diskutovat. Ale vzhledem k tomu, že má hodně followerů a dosah, rád bych proměnil jeho účet v lifestyle blog," napsal ve středu na Twitteru uživatel pod přezdívkou Jie, kterého sleduje téměř 11,5 tisíce lidí a jenž má v profilu označení "glosátor českého bizáru".

Vybídl proto ostatní, aby pod příspěvky mluvčího českého prezidenta diskutovali o receptech, tipech na výlety a cestování, zkušenostech s telefony nebo automobily. Jeho výzvu od té doby sdílely tři stovky uživatelů a téměř tři tisíce jí daly "lajk".

Pod tweety Jiřího Ovčáčka se od té doby objevují stovky komentářů, které nijak nesouvisejí s publikovanými příspěvky či informacemi.

Novinář Janek Rubeš například pod tímto citátem diskutuje se správcem profilu Pražské integrované dopravy o jízdách zdarma pro občany starší 70 let, moderátoři Martin Veselovský a Filip Horký si posílají fotky koček, ostatní si vyměňují recepty na bábovku, domlouvají si rande nebo prodávají nepotřebné věci, například elektrickou kytaru. 

Do diskuse přispělo například i nakladatelství Paseka, které s nadsázkou odhalilo, za kolik prodává v knihkupectví knihy, nebo Mirek Topolánek, jenž poradil s výběrem četby v oblasti IT. Bývalý premiér se na oplátku ostatních zeptal, jak zatočit se škůdci. "Poradíte mi někdo, prosím, jak se zbavit lalokonosce? Sežral jahodník i brusnici, pustil se už i do břečťanu. Parazitické hlístice nepomohly."

Jiří Ovčáček na tyto komentáře u svých příspěvků nereaguje. "Za pikantní považuji, že jde o reakci na zveřejnění výhrůžek příznivců Milionu chvilek nenávisti vůči mně - vyhrožovali mi po bolševicku kriminalizací," sdělil Aktuálně.cz s tím, že nejde o první akci tohoto typu. "Před časem komentátor Honzejk vyhlásil akci 'blokujte Ovčáčka' a výsledkem je, že mám násobně vyšší počet followerů. Nijak mne to tedy netrápí. Ono je to zase přejde. Teď je horko a to mnohé zmáhá," dodal.

Mluvčí Hradu je na sociálních sítích velmi aktivní, na Twitteru ho sleduje téměř 47 tisíc lidí a od založení profilu v únoru 2015 napsal skoro 14 tisíc tweetů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy