Do optiky ve francouzském městě nakráčela lama. Nakonec odešla bez brýlí

ČTK ČTK
21. 1. 2019 9:45
O rozruch se ve městě Hennebont v Bretani postarala lama alpaka, která vešla do tamní oční optiky. Zvíře, které je známé hlavně díky kvalitní vlně, se asi půl hodiny klidně procházelo mezi vystavenými brýlemi, informoval britský web BBC. Zaměstnanci optiky uvedli, že lamu nejdříve viděli, jak se potuluje po ulici. Pak došla k jejich obchodu, a když se před ní otevřely automatické dveře, nakráčela dovnitř. Prodavači dveře zamkli, aby návštěvnice nemohla odejít zpět na ulici, a poté zavolali policii. Původně si mysleli, že utekla z nedalekého cirkusu, ale po asi půl hodině si ji přišel vyzvednout soukromý majitel, z jehož pozemku zřejmě odešla. "Páníček" lamy alpaky si přál zůstat v anonymitě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy