Obyvatele francouzského města vyděsil černý panter, který se procházel po střeše domu

Magazín ČTK Magazín, ČTK
20. 9. 2019 10:22
Netradiční návštěvu měli obyvatelé jednoho z domů v městečku Armentières na severu Francie. Po okenních římsách se zde totiž ve středu procházel černý panter. Jeho hodinovou procházku a nakukování do oken místních nakonec ukončili záchranáři, kteří jej uspali a předali francouzské Lize na ochranu zvířat. Pantera si ochočil jeden z obyvatelů a údajně není vůbec agresivní.
Hodinovou procházku černého pantera nakonec ukončili záchranáři, kteří jej uspali a předali francouzské Lize na ochranu zvířat. | Video: Reuters, agentura AP

Černý panter starý zhruba půl roku podle britského zpravodajského webu BBC vážil 20 kilogramů a byl velký jako labradorský retrívr. 

Kader Laghouati z Ligy na ochranu zvířat místnímu deníku La Voix du Nord sdělil, že byl ve velmi dobrém zdravotním stavu, nebyl vůbec agresivní a měl zastřižené drápky, což svědčí o péči ze strany jeho majitele.

Po oznámení, že se po střeše domu potuluje exotické zvíře, vytvořili policisté kordon podle chodníku, zatímco záchranáři opatrně vešli do domu, aby jej nevystrašili. Veterinář následně pantera uspal speciálním šípem. 

Původního majitele zvířete policie zatím nenašla. Jde prý o "podivína", který měl pantera doma a nechal jej utéct otevřeným oknem. Někteří svědci uvedli, že muž je na dovolené, jiní zase, že bydliště opustil těsně před příjezdem hasičů.

"Jestliže panter dokázal uniknout oknem, pak nebyly dodrženy bezpečnostní požadavky," řekl Stéphane Souriau z Francouzského národního úřadu pro lov a divokou zvěř (ONCFS). Ten ve spolupráci s policií začal zjišťovat původ odchycené šelmy a také "právní rámec" jejího pobytu v Armentières.

Souriau připomněl, že držení divokého zvířete bez patřičného povolení může být potrestáno tříletým odnětím svobody a velkou pokutou. Deník La Voix du Nord uvedl, že povolení na chov takovéhoto exotického zvířete by dostala jenom zoologická zahrada. 

 

Právě se děje

Další zprávy