Kancelář, která splyne s přírodou. Norové prodávají designovou kostku za 300 tisíc

Kancelář, která splyne s přírodou. Norové prodávají designovou kostku za 300 tisíc
Černá kostka se oficiálně jmenuje Studypod a je opravdu minimalistická - její rozměry činí 3,5 metru čtverečního.
Poslouží jako kancelář, kterou budete mít jen pro sebe.
Cena se pohybuje okolo 13 500 dolarů za jednotku, což je v přepočtu něco přes 300 tisíc. Studio Livit si zakládá na co nejbližším kontaktu stavby s přírodou, celá jedna stěna je proto z tónovaného skla, díky kterému má pracující či host pocit, že je přímo venku, ale přitom si užívá klid. Práce v přírodě totiž zlepšuje duševní kondici i produktivitu, tvrdí designéři.
Norové tvrdí, že v případě potřeby se dovnitř vejde i velká postel, takže z netypické kanceláře se může stát originální ubytování pro hosty.
Foto: Livit
Magazín Magazín
23. 7. 2020 12:00
Norští designéři vytvořili zenovou kancelář, která může v době koronaviru posloužit jako ideální útočiště pro práci z domova. Lze ji totiž umístit kamkoliv – na zahradu domu, do ateliéru nebo přírody. Podívejte se, jaké jsou přednosti minimalistické kostky a na co všechno ji lze ještě přestavět.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy