Krásné kostely i chátrající budovy. Signal Festival ukazuje Prahu v jiném světle

Krásné kostely i chátrající budovy. Signal Festival ukazuje Prahu v jiném světle
Kostel svaté Ludmily byl od té doby centrem pozornosti a stal se jedním z hlavních dějišť festivalu.
A takhle už vypadal Tyršův dům v ročníku před dvěma lety. Projekce R•Evolution vyprávěla příběh o lidské touze po lepší budoucnosti.
Dějištěm největší světelné projekce v historii festivalu bude Průmyslový palác, který se stal součástí programu v rámci výročí 130 let od otevření pražského Výstaviště.
A na závěr projekce ještě z jednoho oblíbeného místa festivalu, Lyčkova náměstí.
Foto: Lukáš Bíba
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 10. 2021 9:56
Po dvouleté odmlce kvůli covidu začne ve čtvrtek Signal Festival, největší přehlídka videomappingu v Česku. Umělecké projekce, které nechávají vyniknout architekturu památek i chátrajících staveb, se letos konají na 21 místech Prahy, přičemž některé budou součástí rozšířené reality.

Signal Festival ve čtvrtek večer zahájí rozsvícení kostela svatého Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně. Do neděle budou následovat pravidelné projekce na 15 místech v pražských ulicích, dalších šest pak v simulovaném prostředí. 

Projekce jsou situované převážně v Karlíně a na Starém Městě, poprvé se ale mají odehrávat také v Holešovicích, konkrétně v areálu Výstaviště, kde světelné kulisy ozáří interiér Průmyslového paláce. Instalace od studia Onionlab zpracovává koronavirovou krizi a její dopad na lidstvo i planetu.

Festival funguje už od roku 2013, v galerii proto připomínáme, s jakými instalacemi začínal a jaké stavby byly nejčastěji středem pozornosti. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kosovo vyhošťuje dva ruské diplomaty za "poškozování národní bezpečnosti"

Kosovo nařídilo vyhoštění dvou ruských diplomatů kvůli "ohrožování národní bezpečnosti". Uvedla to v pátek agentura Reuters s odvoláním na prezidentku této balkánské země, která také obvinila Rusko ze snahy destabilizovat region.

Kosovská prezidentka Vjosa Osmaniová v prohlášení uvedla, že požádala ministerstvo zahraničí, aby prohlásilo dva pracovníky styčného úřadu Ruské federace v Kosovu za "personae non gratae", a to kvůli "škodlivým aktivitám, které ohrožují národní bezpečnost a ústavní řád". Ministerstvo zahraničí podle ní informovalo příslušné donucovací orgány, aby rozhodnutí provedly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy