Nebeská podívaná vrcholí. Podívejte se na krásné fotky Perseid, které okouzlily svět

Nebeská podívaná vrcholí. Podívejte se na krásné fotky Perseid, které okouzlily svět
Perseidy jsou letos aktivní od 24. července do 17. srpna. (na snímku přístavní město Larnaka na Kypru)
Nejčetnější byly 12. srpna odpoledne. (Madrid, Španělsko)
Podle astrologů byly nejlepší podmínky pro jejich sledování během středeční a čtvrteční noci. (Skopje, hlavní město Severní Makedonie)
Perseidy patří k nejjasnějším meteorům a mezi nejvýraznější, co se hodinové frekvence týče. (Erciyes Dağı, vyhaslý stratovulkán v Turecku)
Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK
14. 8. 2020 6:01
Perseidy, každoroční meteorický roj, dosáhly tento týden maxima, podle astrologů byly nejlepší podmínky pro jejich sledování během středeční a čtvrteční noci. Aktivní budou až do 24. srpna. Podívejte se do galerie na fotky Perseid z celého světa.

"Srpen je také planetární měsíc. Kromě večera tak lze po celou noc spatřit Jupiter a Saturn. Po půlnoci se přidává Mars, nad ránem je vidět velmi jasná Jitřenka - Venuše," upozornil Pavel Suchan, tiskový tajemník Astronomického ústavu Akademie věd ČR.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy