Ďábelské kousky, ze kterých mrazí: Balancování nad hlubinou, skok do prázdna

Ďábelské kousky, ze kterých mrazí: Balancování nad hlubinou, skok do prázdna
Za poslední rok se odehrálo několik zcela extrémních výkonů, které sahají od skoku z mrakodrapu přes sjezd zledovatělé závodní sjezdovky v Kitzbühelu na horském kole až po let v létacím obleku kolem německého zámku Neuschwanstein. V této fotogalerii přinášíme jejich souhrn. Podívejte se. (Na tomto snímku je zachycen slackliner Jaan Roose).
Polský pilot Lukasz Czepiela po dvouletých přípravách a intenzivním tréninku přistál 14. března 2023 s malým letadlem Carbon Cub na kruhovém heliportu mrakodrapu Burdž al-Arab v Dubaji.
"O tom, že na kole sjedu zasněžený Streif, jsem uvažoval už dlouho," řekl Wibmer.
Německý dobrodruh Max Manow v září 2023 proletěl v létacím obleku kolem majestátních věží zámku Neuschwanstein v Německu.
Foto: Joerg Mitter, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
15. 2. 2024 8:47
Neuvěřitelná scéna: Brian Grubb naskakuje v bazénu na střeše mrakodrapu na wakeskatové prkno. Chytá se lana zavěšeného pod dronem a nechává se po roztáhnout po hladině. Skokanský můstek ho vymrští do vzduchu, přeletí přes kraj střechy. Padá dolů z mrakodrapu. Pak roztáhne padák a přistává. Podobných ďábelských kousků se za poslední rok odehrálo několik. Jejich souhrn přinášíme ve fotogalerii.
 

Právě se děje

Další zprávy