Obrazem: Jeho písně hrál u táboráku skoro každý. Zemřel František Nedvěd

Obrazem: Jeho písně hrál u táboráku skoro každý. Zemřel František Nedvěd
Poté co Nedvědi neprorazili jako "bigbíťáci", vrhli se oba bratři na trampskou muziku a country.
V roce 1997 se jejich cesty rozešly a poté vystupoval sám či s jinými skupinami...
František Nedvěd se narodil 19. září 1947 a dlouhá léta žil ve stínu svého slavnějšího bratra Jana.
Od roku 2011 koncertovali opět společně s bratrem Janem, nahráli album Souhvězdí jisker.
Foto: Profimedia.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
19. 7. 2021 9:33
Folkový písničkář František Nedvěd v neděli večer zemřel. Jeho skladby hrával u táboráků skoro každý, kdo na kytaru uměl alespoň tři akordy. S bratrem Janem roku 1996 vyprodal stadion na pražském Strahově, přišlo se na ně podívat kolem 60 tisíc lidí. Fotogalerie připomíná život oblíbeného muzikanta.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Nejvyšší soud v Brazílii nařídil vyšetřování Bolsonara, prezident reagoval pohrůžkou

Soudce nejvyššího brazilského soudu nařídil ve středu vyšetřování prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli jeho výrokům o tom, že brazilský volební systém je náchylný k podvodům. Soudce tak rozhodl na základě žádosti nejvyššího volebního soudu, který zahájení vyšetřování hlavy států oznámil v pondělí. Informovala o tom agentura AFP.

Vyšetřování se bude soustředit především na více než dvouhodinové vystoupení prezidenta, přenášené živě minulý týden na Facebooku, během něhož prezident bez předložení důkazů tvrdil, že brazilský elektronický hlasovací mechanismus otevírá prostor volebním podvodům. Krajně pravicový lídr také silně kritizoval několik soudců nejvyššího soudu.

Bolsonaro na zprávu reagoval pohrůžkou, že by jeho odpověď na vyšetřování mohla překročit rámec ústavy. "Tohle vyšetřování není v mezích ústavy, takže protilék na to také není v mezích ústavy," prohlásil podle agentury Reuters bez dalšího upřesnění na sociálních sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy