Foto: Smutné blues českých sjezdovek. Vleky stojí. Ti, kteří měli přijít, nepřišli

Foto: Smutné blues českých sjezdovek. Vleky stojí. Ti, kteří měli přijít, nepřišli
Nejezdí se.
Prázdné sjezdovky, Boží Dar.
Auta pendlující z parkoviště pod sjezdovkou nahoru na Klínovec a zase zpátky samozřejmě kapacitu vleků nenahradí. Na sjezdovce nebylo většinou vidět víc než jednoho či dva lyžaře najednou.
Uzavřeno. Gespert. Closed.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 30. 1. 2021 13:31
Sjezdovky prázdné, zato na parkovišti na vrcholu Klínovce se točí jedno auto za druhým, protože vyvážejí nahoru lyžaře místo vleků. Jenže těch pár pendlujících aut nenahradí stojící vleky. Na sjezdovkách je většinou pusto, jen sem tam tudy projede lyžař, který měl to štěstí, že se nějak dostal nahoru. Prázdno je i na sjezdovkách v Božím Daru. Podívejte se, jak to vypadá na českých horách.

Momentální situace na horách se dá popsat zlidovělým citátem, "ti, kteří měli přijít, nepřišli" (v tomto případě tím myslíme lyžaře). Horská střediska jsou kvůli koronavirové epidemii zavřená, místní lidé se obávají, z čeho budou letos žít. Zimní sezona vytváří hlavní část jejich celoročních příjmů, výpadek už se během roku nedá dohnat. Vyrazili jsme se podívat, jak to nyní na českých horách vypadá.

Na Klínovci a v Božím Daru jsme byli v pátek odpoledne, 22. ledna. Normálně by začínal víkendový provoz a na sjezdovkách by byla spousta lidí. V ten den tam nebyl téměř nikdo. 

Mírné sjezdovky na Božím daru byly úplně prázdné, ve Ski areálu Neklid mezi Božím Darem a Klínovcem bylo všeho všudy pár snowboardistů a partička sáňkařů. Nejvíce to žilo na vrcholu Klínovce, díky autům, která tam dovážela lyžaře z parkoviště pod svahem. Po sjezdovce tudy projel v průměru tak jeden člověk za dvě minuty.

I z letmého pohledu je jedna věc zcela jasná: škody z letošní zimní sezony budou ohromné, i kdyby vláda časem provoz vleků opět povolila - v což všichni lidé, které živí zimní turistický ruch, stále doufají.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy