Foto: Modrá, žlutá, svoboda a tank. Ikonická Lennonova zeď má kompletně novou podobu

Foto: Modrá, žlutá, svoboda a tank. Ikonická Lennonova zeď má kompletně novou podobu
Umělci ze zemí Evropské unie s hosty z Ukrajiny a Norska přemalovali Lennonovu zeď v Praze.
Důvodem je české předsednictví.
Takto nová podoba ikonické zdi vznikala.
Prostor pro seberealizaci dostaly i některé děti.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 9. 2022 12:57
Umělci ze zemí Evropské unie s hosty z Ukrajiny a Norska přemalovali Lennonovu zeď v Praze. Důvodem je české předsednictví. Kromě nového nátěru chce šéf projektu Pavel Šťastný kopii zdi vytisknout na nafukovací podobiznu, která pak objede několik evropských měst.

Podívejte se, jak nová podoba slavné zdi vznikala, i na to, jak vypadala těsně před malbou nebo při posledním organizovaném nátěru před třemi roky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo 19 lidí

Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánské metropole Kábulu si v pátek vyžádal nejméně 19 mrtvých a 29 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. To je etnická skupina, která se v minulosti stala terčem útoků radikální organizace Islámský stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy