Věra dělá analýzy v biochemické laboratoři, Karolína učí literaturu a ve volném čase obě rády vzpomínají na klubovou scénu 90. let minulého století. Na stránce Zaniklé pražské kluby sdílí a shání informace o legendárních místech, které udávaly směr na tehdejší alternativní scéně.
"Nejprve nám jako zdroj sloužily vlastní vzpomínky a historky od přátel. Chodíme do archivů, pročítáme časopisy nebo diplomové práce. Dnes dáváme výzvu i na Facebook a často se nám na ni ozvou bývalí majitelé, provozovatelé nebo štamgasti, kteří se s námi podělí o informace, plakáty, vstupenky nebo fotky," popisují matky v punku své nejčastější zdroje informací.
Devadesátá léta přála nejen vzniku nových klubů, ale i řadě subkultur. Na hudební scéně se začaly prosazovat styly jako dance, hip hop, jungle, tekno nebo techno. "Bylo to dané vlivem uvolněné porevoluční atmosféry, možnosti se svobodně scházet a uspokojit hlad publika po určitých, do té doby spíše potlačovaných, hudebních žánrech," vysvětlují autorky fanouškovské stránky a stejnojmenné knihy, která vyšla před třemi lety.
Podívejte se, které kluby patřily v 90. letech mezi nejnavštěvovanější.