Ženy, pitky, okázalé utrácení. Bouřlivý princ Andrew slaví na pozadí skandálu 60 let

Princ Andrew odmítl povýšení na admirála kvůli svému skandálu. V únoru slaví 60. narozeniny.
Manželství se Sarah Fergusonovou však nebylo bez mráčku a roku 1992 byla oznámena jejich rozluka. Čtyři roky nato se Andrew s Fergie definitivně rozvedli. Svůj vztah však definovali jako přátelský a dcery vychovávali ve střídavé péči.
Jedna z Epsteinových obětí Virginia Giuffreová (fotka, na které jsou spolu, byla pořízena v roce 2001, Giuffreové bylo tehdy 17 let) u soudu uvedla, že byla donucena k pohlavnímu styku s vícero vlivnými muži včetně prince Andrewa. Ten řekl, že si žádné setkání s Guiffreovou nepamatuje.
Koncem ledna se objevila zpráva o tom, že princ Andrew není nápomocen americkým úřadům při vyšetřování případů sexuální zneužívání. A to přesto, že to ve svém listopadovém rozhovoru sliboval.
Titul vévoda z Yorku byl princi udělen 23. července 1986 - v den jeho svatby se Sarah Fergusonovou, přezdívanou Fergie.
Foto: ČTK / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz
Magazín Reuters ČTK Magazín, Reuters, ČTK
19. 2. 2020 6:01
Britský princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě královny Alžběty II. a prince Philipa, slaví 60 let. Více než 20 let byl důstojníkem královského námořnictva, zúčastnil se i války o Falklandy. Pozornost vzbudilo jeho manželství a rozvod se Sarah Fergusonovou a vloni především skandál kolem jeho styků s americkým finančníkem Jeffreym Epsteinem. Podívejte se na zajímavosti z jeho života.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy