Ženy, pitky, okázalé utrácení. Bouřlivý princ Andrew slaví na pozadí skandálu 60 let

Princ Andrew odmítl povýšení na admirála kvůli svému skandálu. V únoru slaví 60. narozeniny.
Manželství se Sarah Fergusonovou však nebylo bez mráčku a roku 1992 byla oznámena jejich rozluka. Čtyři roky nato se Andrew s Fergie definitivně rozvedli. Svůj vztah však definovali jako přátelský a dcery vychovávali ve střídavé péči.
Jedna z Epsteinových obětí Virginia Giuffreová (fotka, na které jsou spolu, byla pořízena v roce 2001, Giuffreové bylo tehdy 17 let) u soudu uvedla, že byla donucena k pohlavnímu styku s vícero vlivnými muži včetně prince Andrewa. Ten řekl, že si žádné setkání s Guiffreovou nepamatuje.
Koncem ledna se objevila zpráva o tom, že princ Andrew není nápomocen americkým úřadům při vyšetřování případů sexuální zneužívání. A to přesto, že to ve svém listopadovém rozhovoru sliboval.
Titul vévoda z Yorku byl princi udělen 23. července 1986 - v den jeho svatby se Sarah Fergusonovou, přezdívanou Fergie.
Foto: ČTK / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz
Magazín Reuters ČTK Magazín, Reuters, ČTK
19. 2. 2020 6:01
Britský princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě královny Alžběty II. a prince Philipa, slaví 60 let. Více než 20 let byl důstojníkem královského námořnictva, zúčastnil se i války o Falklandy. Pozornost vzbudilo jeho manželství a rozvod se Sarah Fergusonovou a vloni především skandál kolem jeho styků s americkým finančníkem Jeffreym Epsteinem. Podívejte se na zajímavosti z jeho života.
 

Právě se děje

Další zprávy