Ženy, pitky, okázalé utrácení. Bouřlivý princ Andrew slaví na pozadí skandálu 60 let

Princ Andrew odmítl povýšení na admirála kvůli svému skandálu. V únoru slaví 60. narozeniny.
Manželství se Sarah Fergusonovou však nebylo bez mráčku a roku 1992 byla oznámena jejich rozluka. Čtyři roky nato se Andrew s Fergie definitivně rozvedli. Svůj vztah však definovali jako přátelský a dcery vychovávali ve střídavé péči.
Jedna z Epsteinových obětí Virginia Giuffreová (fotka, na které jsou spolu, byla pořízena v roce 2001, Giuffreové bylo tehdy 17 let) u soudu uvedla, že byla donucena k pohlavnímu styku s vícero vlivnými muži včetně prince Andrewa. Ten řekl, že si žádné setkání s Guiffreovou nepamatuje.
Koncem ledna se objevila zpráva o tom, že princ Andrew není nápomocen americkým úřadům při vyšetřování případů sexuální zneužívání. A to přesto, že to ve svém listopadovém rozhovoru sliboval.
Titul vévoda z Yorku byl princi udělen 23. července 1986 - v den jeho svatby se Sarah Fergusonovou, přezdívanou Fergie.
Foto: ČTK / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz
Britský princ Andrew, vévoda z Yorku, třetí dítě královny Alžběty II. a prince Philipa, slaví 60 let. Více než 20 let byl důstojníkem královského námořnictva, zúčastnil se i války o Falklandy. Pozornost vzbudilo jeho manželství a rozvod se Sarah Fergusonovou a vloni především skandál kolem jeho styků s americkým finančníkem Jeffreym Epsteinem. Podívejte se na zajímavosti z jeho života.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy