"V Kanadě je nuda, pojďte bydlet do New Yorku." Madonna nabídla Harrymu a Meghan byt

Popová zpěvačka Madonna zveřejnila na svém Instagramu video, v němž nabídla princi Harrymu a jeho ženě Meghan svůj newyorský byt k pronájmu. V krátkém příspěvku pár varuje před stěhováním do Kanady. "Neutíkejte do Kanady, je tam strašná nuda," tvrdí zpěvačka.
"V Kanadě je nuda, pojďte bydlet do New Yorku." Madonna nabídla Harrymu a Meghan byt | Video: Instagram/Madonna

Královna popu svým prohlášením reagovala na plánovaný pobyt páru v Kanadě. Na videu, v němž nabízí svůj byt na Upper West Side v New Yorku, se připravuje před zrcadlem, zatímco v pozadí hraje jazzová hudba.

"Neutíkejte do Kanady, je tam strašná nuda. Pronajmu vám svůj byt. Jsou tam dvě ložnice, nejlepší výhled na Manhattan a nejúžasnější balkon," vychvaluje 61letá hudebnice své sídlo. 

"Výhled je tu rozhodně lepší, to je jasné," poznamená pak muž, pravděpodobně jeden ze zpěvaččiných stylistů.

Madonna si pořídila byt v roce 2008 a vyšel ji v přepočtu na více než 160 milionů korun. Většinu času v něm prý nepobývá.

Zpěvaččina nabídka navazuje na odchod páru z královské rodiny, který dvojice oznámila začátkem ledna. Hlavní motivací měla být nezávislost na veřejných financích a vlastní výdělečná činnost. "Harry a Meghan dali jasně najevo, že nechtějí být ve svých nových životech závislí na veřejných financích. Dohodlo se proto, že nastane přechodné období, během něhož budou trávit čas v Kanadě a ve Spojeném království," uvedla v tiskovém prohlášení královna Alžběta II.

Kanaďané jsou rozpačití

Manželský pár sdělil, že chce trávit více času v Severní Americe se svým synem Archiem, a odcestoval do Kanady krátce potom, co oznámil, že opouští královské role. 

Podle kanadských médií je mínění v zemi rozděleno v názoru na to, že si Harry a Meghan vybrali Kanadu za druhý domov. Podle jednoho z nedávných průzkumů by většina Kanaďanů chtěla Harryho jako generálního guvernéra, tedy zástupce britské královny. Jiný průzkum ale ukázal, že vítáni moc nejsou a že většina Kanaďanů nechce platit výdaje na zajištění jejich bezpečnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy