12 nejlepších momentů Zlatých glóbů. Drzý Gervais, vyděšený DiCaprio a dojatá Lady Gaga

Kdo přestřelil při předávání Zlatých glóbů?
Předávání Zlatých glóbů moderoval britský komik Ricky Gervais. Stejně jako v roce 2011 se i tentokrát jeho vtipy podle zahraničních médií pohybovaly za hranou korektnosti. Terčem jeho narážek se stali transsexuálové i imigrační politika. "Změnil jsem se. Tedy samozřejmě ne tolik jako Bruce Jenner," dodal v narážce na slavného amerického desetibojaře, který loni podstoupil operaci změny pohlaví.
Americký herec Leonardo DiCaprio získal již druhý Zlatý glóbus za tři roky. Kromě prestižní zlaté sošky za ztvárnění hlavní role ve snímku Revenant Zmrtvýchvstání se dočkal i ovací vestoje. "Tento film je o přežití, o triumfu lidského ducha, ale ještě více o důvěře," poděkoval herec, jehož šance na Oscara se podle zahraničních médií tímto úspěchem zase o něco zvýšily.
Server Buzzfeed rovněž upozornil na další moment, v němž figuroval DiCaprio. Na svých stránkách sekundu po sekundě rozebírá výraz slavného herce po jeho střetu s extravagantní zpěvačkou Lady Gaga. "Leo vs. hraběnka. Drama!! Nebo možná spíš legrace," baví čtenáře sestřihem.
Nejdelších a nejhlasitějších ovací se dočkal Sylvester Stallone, který byl oceněn za výkon ve filmu Creed. "Chtěl bych poděkovat nejlepšímu příteli, jakého jsem kdy měl," poděkoval na pódiu Rockymu a následně i své rodině. Jak si některá zahraniční média všimla, zapomněl pak na režiséra snímku Ryana Cooglera a na hereckého kolegu Michaela B. Jordana.
Foto: Profimedia.cz
pej
11. 1. 2016 13:22
Letošní slavnostní předávání filmových a televizních cen Zlatý glóbus po tříleté odmlce opět moderoval britský komik a herec Ricky Gervais. Vybrali jsme 12 nejlepších momentů letošních cen.
 

Právě se děje

před 55 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy