12 nejlepších momentů Zlatých glóbů. Drzý Gervais, vyděšený DiCaprio a dojatá Lady Gaga

Kdo přestřelil při předávání Zlatých glóbů?
Předávání Zlatých glóbů moderoval britský komik Ricky Gervais. Stejně jako v roce 2011 se i tentokrát jeho vtipy podle zahraničních médií pohybovaly za hranou korektnosti. Terčem jeho narážek se stali transsexuálové i imigrační politika. "Změnil jsem se. Tedy samozřejmě ne tolik jako Bruce Jenner," dodal v narážce na slavného amerického desetibojaře, který loni podstoupil operaci změny pohlaví.
Americký herec Leonardo DiCaprio získal již druhý Zlatý glóbus za tři roky. Kromě prestižní zlaté sošky za ztvárnění hlavní role ve snímku Revenant Zmrtvýchvstání se dočkal i ovací vestoje. "Tento film je o přežití, o triumfu lidského ducha, ale ještě více o důvěře," poděkoval herec, jehož šance na Oscara se podle zahraničních médií tímto úspěchem zase o něco zvýšily.
Server Buzzfeed rovněž upozornil na další moment, v němž figuroval DiCaprio. Na svých stránkách sekundu po sekundě rozebírá výraz slavného herce po jeho střetu s extravagantní zpěvačkou Lady Gaga. "Leo vs. hraběnka. Drama!! Nebo možná spíš legrace," baví čtenáře sestřihem.
Nejdelších a nejhlasitějších ovací se dočkal Sylvester Stallone, který byl oceněn za výkon ve filmu Creed. "Chtěl bych poděkovat nejlepšímu příteli, jakého jsem kdy měl," poděkoval na pódiu Rockymu a následně i své rodině. Jak si některá zahraniční média všimla, zapomněl pak na režiséra snímku Ryana Cooglera a na hereckého kolegu Michaela B. Jordana.
Foto: Profimedia.cz
pej
11. 1. 2016 13:22
Letošní slavnostní předávání filmových a televizních cen Zlatý glóbus po tříleté odmlce opět moderoval britský komik a herec Ricky Gervais. Vybrali jsme 12 nejlepších momentů letošních cen.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy