12 nejlepších momentů Zlatých glóbů. Drzý Gervais, vyděšený DiCaprio a dojatá Lady Gaga

Kdo přestřelil při předávání Zlatých glóbů?
Předávání Zlatých glóbů moderoval britský komik Ricky Gervais. Stejně jako v roce 2011 se i tentokrát jeho vtipy podle zahraničních médií pohybovaly za hranou korektnosti. Terčem jeho narážek se stali transsexuálové i imigrační politika. "Změnil jsem se. Tedy samozřejmě ne tolik jako Bruce Jenner," dodal v narážce na slavného amerického desetibojaře, který loni podstoupil operaci změny pohlaví.
Americký herec Leonardo DiCaprio získal již druhý Zlatý glóbus za tři roky. Kromě prestižní zlaté sošky za ztvárnění hlavní role ve snímku Revenant Zmrtvýchvstání se dočkal i ovací vestoje. "Tento film je o přežití, o triumfu lidského ducha, ale ještě více o důvěře," poděkoval herec, jehož šance na Oscara se podle zahraničních médií tímto úspěchem zase o něco zvýšily.
Server Buzzfeed rovněž upozornil na další moment, v němž figuroval DiCaprio. Na svých stránkách sekundu po sekundě rozebírá výraz slavného herce po jeho střetu s extravagantní zpěvačkou Lady Gaga. "Leo vs. hraběnka. Drama!! Nebo možná spíš legrace," baví čtenáře sestřihem.
Nejdelších a nejhlasitějších ovací se dočkal Sylvester Stallone, který byl oceněn za výkon ve filmu Creed. "Chtěl bych poděkovat nejlepšímu příteli, jakého jsem kdy měl," poděkoval na pódiu Rockymu a následně i své rodině. Jak si některá zahraniční média všimla, zapomněl pak na režiséra snímku Ryana Cooglera a na hereckého kolegu Michaela B. Jordana.
Foto: Profimedia.cz
pej
11. 1. 2016 13:22
Letošní slavnostní předávání filmových a televizních cen Zlatý glóbus po tříleté odmlce opět moderoval britský komik a herec Ricky Gervais. Vybrali jsme 12 nejlepších momentů letošních cen.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy