12 nejlepších momentů Zlatých glóbů. Drzý Gervais, vyděšený DiCaprio a dojatá Lady Gaga

Kdo přestřelil při předávání Zlatých glóbů?
Předávání Zlatých glóbů moderoval britský komik Ricky Gervais. Stejně jako v roce 2011 se i tentokrát jeho vtipy podle zahraničních médií pohybovaly za hranou korektnosti. Terčem jeho narážek se stali transsexuálové i imigrační politika. "Změnil jsem se. Tedy samozřejmě ne tolik jako Bruce Jenner," dodal v narážce na slavného amerického desetibojaře, který loni podstoupil operaci změny pohlaví.
Americký herec Leonardo DiCaprio získal již druhý Zlatý glóbus za tři roky. Kromě prestižní zlaté sošky za ztvárnění hlavní role ve snímku Revenant Zmrtvýchvstání se dočkal i ovací vestoje. "Tento film je o přežití, o triumfu lidského ducha, ale ještě více o důvěře," poděkoval herec, jehož šance na Oscara se podle zahraničních médií tímto úspěchem zase o něco zvýšily.
Server Buzzfeed rovněž upozornil na další moment, v němž figuroval DiCaprio. Na svých stránkách sekundu po sekundě rozebírá výraz slavného herce po jeho střetu s extravagantní zpěvačkou Lady Gaga. "Leo vs. hraběnka. Drama!! Nebo možná spíš legrace," baví čtenáře sestřihem.
Nejdelších a nejhlasitějších ovací se dočkal Sylvester Stallone, který byl oceněn za výkon ve filmu Creed. "Chtěl bych poděkovat nejlepšímu příteli, jakého jsem kdy měl," poděkoval na pódiu Rockymu a následně i své rodině. Jak si některá zahraniční média všimla, zapomněl pak na režiséra snímku Ryana Cooglera a na hereckého kolegu Michaela B. Jordana.
Foto: Profimedia.cz
pej
11. 1. 2016 13:22
Letošní slavnostní předávání filmových a televizních cen Zlatý glóbus po tříleté odmlce opět moderoval britský komik a herec Ricky Gervais. Vybrali jsme 12 nejlepších momentů letošních cen.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy