Dron natočil tajuplný útvar u břehu slavného jezera. Fanoušci záhad jsou u vytržení

Video Video
27. 9. 2021 15:21
Kanoista Richard Mavor točil v srpnu z dronu skotské jezero Loch Ness. Poté, co umístil celé video z cesty na YouTube, začali mu lidé psát, že na jednom záběru vidí ve vodě u břehu podivný černý útvar. "Temný stín ve tvaru slavné lochneské příšery se začne kroutit, jakmile se kamera přiblíží," popsal záběr deník Daily Mail. Mavor navíc tvrdí, že se v okolí nenacházelo žádné naplavené dřevo.
Natočil kanoista z dronu lochneskou příšeru? U břehu jezera se objevil záhadný černý útvar. | Video: Youtube/ Richard Outdoors

"Právě jsme zakotvili a já si říkal, že bych mohl pořídit pár pěkných záběrů na pláž pro svůj youtubový kanál. Nevšiml jsem si, co jsem natočil, dokud mě na to ostatní neupozornili. Mohl to být optický klam, ale nemůžeme si být jisti," popsal deníku Daily Record situaci Mavor.

Jedno z prvních pozorování, které pravděpodobně podnítilo novodobou mánii kolem příšery, se odehrálo 2. května 1933. Toho dne přinesl deník Inverness Courier zprávu o místním páru, který tvrdil, že viděl "obrovské zvíře, jak se převaluje a potápí na hladině".

Dalším slavným údajným pozorováním je fotografie, kterou v roce 1934 pořídil plukovník Robert Kenneth Wilson. Později ji jako podvod odhalil jeden z účastníků, Chris Spurling, který na smrtelné posteli prozradil, že snímek byl zinscenovaný.

"Odborník na Nessie" jménem Steve Feltham, který strávil čtvrt století pozorováním jezera Loch Ness, v roce 2019 uvedl, že se domnívá, že se ve skutečnosti jedná o obřího sumce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Kurdsko-německá zpěvačka dostala v Turecku tři roky vězení za podporu terorismu

Soud v tureckém Edirne v pondělí uložil tříletý trest vězení kurdsko-německé zpěvačce, která používá umělecké jméno Hozan Cane. Shledal ji vinnou z podpory kurdské teroristické organizace Strana kurdských pracujících. Zpěvačka, která má německé občanství, žije v Německu a soudu se neúčastnila. Informovala o tom agentura DPA.

Hozan Cane už v tureckém vězení strávila přes dva roky, propuštěna byla loni na podzim poté, co odvolací soud zrušil její šestiletý trest pro nedostatek důkazů. Nejprve dostala zákaz vycestovat z Turecka, ten jí ale letos tamní soud zrušil a ona odjela do Německa.

Kauza začala v červnu 2018, když byla zpěvačka zatčena v provincii Edirne, kde se účastnila kampaně prokurdské opoziční Lidově demokratické strany před parlamentními a prezidentskými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy