Muž dal mrznoucímu bezdomovci vlastní kalhoty. Video dojalo stovky tisíc lidí

Video Video
18. 12. 2020 15:08
Šestadvacetiletý Daniel Richards se stal miláčkem sociálních sítí poté, co daroval vlastní kalhoty mrznoucímu bezdomovci. Muž stál pouze v šortkách před obchodem s koblihami v kalifornském městě Fresno. Milosrdný čin zachytila na mobilní telefon Richardsova přítelkyně. Video k dnešnímu dni viděly už skoro 2 miliony lidí.
Muž v Kalifornii dal bezdomovci kalhoty. Video slaví úspěch | Video: Associated Press

Richards nejdříve bezdomovci nabídnul jídlo. Muž jménem David se mu svěřil s tím, že o veškerý majetek přišel teprve před několika měsíci. Cestou do auta si Richards uvědomil, že při čtyřech stupních může Davida čekat hodně nepříjemná noc.

V autě se tedy rozhodl, že k bezdomovci přijde a daruje mu vlastní kalhoty. "Nechtěl jsem ho vyděsit a jít k němu jen v trenkách. Přišlo mi lepší mu vše vysvětlit," svěřil se Richards na sociální síti TikTok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy