Muž dal mrznoucímu bezdomovci vlastní kalhoty. Video dojalo stovky tisíc lidí

Video Video
18. 12. 2020 15:08
Šestadvacetiletý Daniel Richards se stal miláčkem sociálních sítí poté, co daroval vlastní kalhoty mrznoucímu bezdomovci. Muž stál pouze v šortkách před obchodem s koblihami v kalifornském městě Fresno. Milosrdný čin zachytila na mobilní telefon Richardsova přítelkyně. Video k dnešnímu dni viděly už skoro 2 miliony lidí.
Muž v Kalifornii dal bezdomovci kalhoty. Video slaví úspěch | Video: Associated Press

Richards nejdříve bezdomovci nabídnul jídlo. Muž jménem David se mu svěřil s tím, že o veškerý majetek přišel teprve před několika měsíci. Cestou do auta si Richards uvědomil, že při čtyřech stupních může Davida čekat hodně nepříjemná noc.

V autě se tedy rozhodl, že k bezdomovci přijde a daruje mu vlastní kalhoty. "Nechtěl jsem ho vyděsit a jít k němu jen v trenkách. Přišlo mi lepší mu vše vysvětlit," svěřil se Richards na sociální síti TikTok.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy