Miss Earth vyhrála Filipínka, Češka se dostala mezi 16 nejkrásnějších dívek

ČTK ČTK
4. 11. 2017 15:39
Soutěž Miss Earth se koná od roku 2001 a od ostatních obdobných akcí se liší ekologickým zaměřením. Podmínkou účasti je angažmá v některém z projektů, jehož cílem je ochrana životního prostředí.
Nová filipínská Miss Earth Karen Ibascová.
Nová filipínská Miss Earth Karen Ibascová. | Foto: ČTK

Manila - Vítězkou letošního ročníku soutěže krásy Miss Earth se stala zástupkyně domácích Filipín Karen Ibascová.

Korunku jí během slavnostního večera v Manile předala její předchůdkyně z Ekvádoru.

Reprezentantka Česka Iva Uchytilová, česká Miss Earth 2017, se v konkurenci téměř 90 uchazeček o titul probojovala mezi šestnáct nejlepších.

Soutěž Miss Earth se koná od roku 2001 a od ostatních obdobných akcí se liší svým ekologickým zaměřením.

Podmínkou účasti je prokazatelné angažmá v některém z projektů, jehož cílem je ochrana životního prostředí.

Finalistky před porotou mimo jiné odpovídaly na otázku "Kdo je největším nepřítelem Matky Země?". Podle filipínské krásky není největším problémem změna klimatu.

"Tím skutečným problémem jsme my a naše ignorance a apatie," řekla Ibascová, které je 26 let a pracuje na univerzitě. Zasazuje se o šetření energií a propaguje její obnovitelné zdroje.

Podle Ibascové by lidé měli změnit své myšlení, protože "mikro-snaha bude mít makro-výsledky a pomůže zachránit naše domovy, naši planetu".

Mezi čtyři finalistky se kromě Filipínky dostaly soutěžící z Ruska, Austrálie a Kolumbie.

Soutěž Miss Earth se většinou koná na Filipínách, jednou se uskutečnila ve Vietnamu a jednou v Rakousku. V roce 2012 ji vyhrála Češka Tereza Fajksová.

Miss Universe se stala tmavovlasá kráska z Francie | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy