Město duchů i hřbitov lodí. Amerika je plná opuštěných míst, která stojí za návštěvu

Město duchů i hřbitov lodí. Amerika je plná opuštěných míst, která stojí za návštěvu
Za svou historii ale zažil i ošklivé incidenty. Z obřího ruského kola roku 2004 spadla třináctiletá dívka. Po pádu z devítimetrové výšky se vážně zranila. Kvůli obavám o bezpečnost i zhoršující se ekonomické situaci byl park po zbytek sezony uzavřen.
Kdyby měli v New Yorku strašit duchové, za své sídlo by si nejspíš vybrali hřbitov remorkérů na Staten Island. Na tomto místě totiž čas rozkládá desítky starých lodí.
Město Gary bývalo ocelářskou baštou USA, ještě v 70. letech 20. století zaměstnávala místní ocelářská firma přes 30 tisíc zaměstnanců. Jak ale rostla konkurenceschopnost ze zahraničí, firma musela začít propouštět. Roku 1990 tak měla přibližně šest tisíc zaměstnanců, v roce 2015 už jen pět tisíc.
Dá se říct, že Lee předběhl dobu, protože kopule vybavil solárními panely, a byly tedy energeticky soběstačné. Proč tedy dům dopadl jako troska? Roku 1992 stavbu sice zasáhl hurikán, který ji ale kupodivu nezničil, především díky zakulacenému tvaru.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
4. 12. 2023 11:46
Scenerie Spojených států amerických netvoří jen mrakodrapy a nekonečné zácpy aut v ulicích. Mimo velké metropole je napříč USA možné objevit opuštěná místa, na kterých je patrný zub času. Od hornických měst duchů z dob občanské války, kam se báli vkročit i šerifové, až po hřbitov lodí či strašidelnou psychiatrickou léčebnu. Podívejte se do zapomenutých koutů země neomezených možností.
 

Právě se děje

Další zprávy