Fotky: Procházka za 1000 korun. Z Lipna je továrna na dovolenou, Češi ho ale milují

Fotky: Procházka za 1000 korun. Z Lipna je továrna na dovolenou, Češi ho ale milují
Zaparkovali jsme a prošli se Lipnem nad Vltavou a vydali se směrem k jedné z hlavních atrakcí - Stezce korunami stromů.
Loni ji navštívilo 356 tisíc lidí, a stala se tak dvacátým nejnavštěvovanějším místem v Česku.
Ke stezce můžete vystoupat po svých nebo zvolit pohodlnější variantu lanovkou, případně autobusem.
Připraveno je hned několik balíčků. My jsme zvolili tu nejlevnější variantu a rozhodli se projít lesem. Svižnou chůzí jsme se k pokladně dostali za necelou hodinu.
Foto: Tomáš Vocelka
Petra Jansová Tomáš Vocelka Petra Jansová, Tomáš Vocelka
30. 8. 2018 8:57
Lipno nad Vltavou patří mezi nejoblíbenější turistické lokality v Česku, a to bez ohledu na roční období. Nejnavštěvovanější atrakcí jihočeské obce je Stezka korunami stromů, kterou si loni prošlo přes 350 tisíc lidí. Redaktoři Aktuálně.cz se proto v rámci seriálu mapujícího nejvytíženější turistické oblasti v Česku vypravili na jih Čech, aby se podívali, jak turistický ruch ovlivňuje vesničku, ve které žije zhruba 700 obyvatel.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy