Zemřela hlava největší rodiny na světě. Muž po sobě zanechal 89 dětí a 38 manželek

ČTK ČTK
16. 6. 2021 12:15
V Indii zemřel vůdce náboženské sekty, která mužům umožňuje polygamii. Šestasedmdesátiletý Ziona Čaná za sebou zanechal 38 manželek, 89 dětí a 36 vnoučat, uvedl server BBC News. Čaná byl údajně hlavou největší rodiny na světě.
Ziona Čaná (vpravo) po sobě zanechal 89 dětí a 38 manželek
Ziona Čaná (vpravo) po sobě zanechal 89 dětí a 38 manželek | Foto: Reuters

Čaná měl prý cukrovku a vysoký krevní tlak. V neděli se jeho zdravotní stav zhoršil a lékaři po převozu do nemocnice konstatovali jeho smrt, uvedla agentura PTI. Jeho smrt potvrdil místní úřad.

Zesnulý vedl za svého života křesťanskou sektu zvanou Čaná Pával, již založil jeho děd v roce 1942 a která má kolem 2000 následovníků, píše BBC News.

Čanáova rodina bydlí ve čtyřpatrovém domě, který je vyhledávanou turistickou atrakcí.
Čanáova rodina bydlí ve čtyřpatrovém domě, který je vyhledávanou turistickou atrakcí. | Foto: Reuters

Prvenství o největší rodině na světě však lze podle britského zpravodajského serveru jen stěží potvrdit. Stejně tak je složité určit skutečnou velikost celé rodiny, jelikož existují zprávy, že mohla být i větší.

Všichni stoupenci kultu žijí nedaleko domu vůdce sekty v indickém státě Mizóram. Čanáova vlastní rodina má k dispozici rozlehlý čtyřpatrový dům o 100 pokojích, který je místní turistickou atrakcí, k níž se sjíždějí i zahraniční turisté, aby nahlédli do životního stylu rodiny. Ta podle BBC už v minulosti poutala pozornost médií a dvakrát se ocitla v televizním pořadu Ripleyho věřte, nevěřte

 

Právě se děje

Další zprávy