Zablešeno. Strážníci v Paříži museli evakuovat služebnu kvůli invazi blech

Magazín Magazín
6. 5. 2019 11:36
Kvůli invazi blech museli strážníci evakuovat policejní stanici na severovýchodě Paříže. Jak tvrdí jejich zástupci, pracovní podmínky byly na stanici už týden neúnosné. Strážníci odcházeli z práce s četnými kousanci, blechy si nosili i domů, tvrdí policie.
Blechy strážníci přenesli i do svých domovů, tvrdí policejní unie.
Blechy strážníci přenesli i do svých domovů, tvrdí policejní unie. | Foto: Shutterstock

"Policejní stanice je uzavřena, čekejte na další oznámení," píše se na dveřích policejní stanice na severovýchodě Paříže. Policejní unie na Twitteru oznámila, že stanici musela v neděli evakuovat kvůli přemnožení blech. 

První paraziti se na stanici objevili už před třemi týdny, i přes silné pesticidy a spreje proti hmyzu se ale strážníkům nepodařilo blechy vymýtit. Jak tvrdí deník The Guardian, situace začala být neúnosná minulý čtvrtek, kdy strážníci domů odcházeli s četnými kousanci. 

Policisté si navíc stěžovali, že se jim blechy objevily také doma. "Situace je už tak vážná, že blechy ohrožují i děti strážníků. Takhle to nemůže jít dál," řekl pro Bleu Paris radio zástupce policejní unie Emmanuel Cravello.

Kvůli invazi blech se 6. května sejdou zástupci policejní unie a ministr vnitra Christophe Castaner. Měli by jednat o dalším postupu a také možném odškodnění samotných strážníků.

Podívejte se také na video: Vědci hledají novou zbraň proti klíšťatům

Klíště je sice velmi nepříjemný parazit, ale zároveň je inspirací pro medicínu a farmakologii. Jeho studiem se zabývají badatelé z Biologického centra Akademie věd a Jihočeské univerzity. | Video: Akademie věd ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Zámorský prodloužil o rok smlouvu s Hradcem Králové

Hokejový obránce Petr Zámorský bude v extralize i nadále hájit barvy Hradce Králové. Mountfield podepsal se sedmadvacetiletým odchovancem Zlína novou roční smlouvu a pojistil si jeho služby do konce nadcházející sezony. Zámorský působí v Hradci Králové od poloviny listopadu 2017, kdy přišel z pražské Sparty.

"Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí," řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru, stihl Zámorský vinou zranění odehrát jen 33 z 52 utkání a připsal si devět bodů za jednu branku a osm asistencí. V předešlém ročníku byl s 38 body za deset gólů a 28 přihrávek z 50 utkání nejproduktivnějším obráncem základní části extraligy.

"Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany," doplnil Kmoníček.

V extralize má Zámorský na kontě celkem 301 zápasů a 111 bodů za 34 branek a 77 asistencí. V roce 2014 získal se Zlínem mistrovský titul a vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

Následně podepsal dvouletý kontrakt s New York Rangers, ale v kempu Jezdců se neprosadil do základního kádru pro NHL a vrátil se do Evropy. Působil ve finském týmu Blues Espoo, ještě během sezony se pak přesunul do švédského Örebra.

V ročníku 2015/16 si připsal deset startů na farmě v Hartfordu, ale šance v NHL nepřišla a Zámorský se vrátil do Örebra. Odtud před sezonou 2017/18 zamířil do Sparty. Účastník světových šampionátů v letech 2014 v Minsku, 2016 v Moskvě i loni v Bratislavě sehrál v české reprezentaci 64 zápasů a vstřelil dvě branky.

Další zprávy