Zablešeno. Strážníci v Paříži museli evakuovat služebnu kvůli invazi blech

Magazín Magazín
6. 5. 2019 11:36
Kvůli invazi blech museli strážníci evakuovat policejní stanici na severovýchodě Paříže. Jak tvrdí jejich zástupci, pracovní podmínky byly na stanici už týden neúnosné. Strážníci odcházeli z práce s četnými kousanci, blechy si nosili i domů, tvrdí policie.
Blechy strážníci přenesli i do svých domovů, tvrdí policejní unie.
Blechy strážníci přenesli i do svých domovů, tvrdí policejní unie. | Foto: Shutterstock

"Policejní stanice je uzavřena, čekejte na další oznámení," píše se na dveřích policejní stanice na severovýchodě Paříže. Policejní unie na Twitteru oznámila, že stanici musela v neděli evakuovat kvůli přemnožení blech. 

První paraziti se na stanici objevili už před třemi týdny, i přes silné pesticidy a spreje proti hmyzu se ale strážníkům nepodařilo blechy vymýtit. Jak tvrdí deník The Guardian, situace začala být neúnosná minulý čtvrtek, kdy strážníci domů odcházeli s četnými kousanci. 

Policisté si navíc stěžovali, že se jim blechy objevily také doma. "Situace je už tak vážná, že blechy ohrožují i děti strážníků. Takhle to nemůže jít dál," řekl pro Bleu Paris radio zástupce policejní unie Emmanuel Cravello.

Kvůli invazi blech se 6. května sejdou zástupci policejní unie a ministr vnitra Christophe Castaner. Měli by jednat o dalším postupu a také možném odškodnění samotných strážníků.

Podívejte se také na video: Vědci hledají novou zbraň proti klíšťatům

Klíště je sice velmi nepříjemný parazit, ale zároveň je inspirací pro medicínu a farmakologii. Jeho studiem se zabývají badatelé z Biologického centra Akademie věd a Jihočeské univerzity. | Video: Akademie věd ČR
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy