FOTO Úspěšnější než Avatar. Videohry jsou miliardový byznys

Podívejte se na přehled deseti historicky nejdražších her
L.A. Noire (rozpočet 50 milionů USD) - Na tvorbě retro detektivky zasazené do Los Angeles 40. let minulého století se podíleli skuteční herci, jejichž obličeje, pohyb i drobná gesta převedlo vývojové studio Rockstar přímo do hry. Navzdory velkému rozpočtu a pozitivním kritikám se hře zpočátku po finanční stránce výrazně nedařilo, nakonec se prodalo přes pět milionů kopií.
Halo 3 (rozpočet 50 milionů USD) - Akční sci-fi hry, jejíž děj se odehrává v letech 2552 a 2553, se celosvětově i s přidaným obsahem v podobě nových příběhových misí prodalo 18 milionů kusů.
Metal Gear Solid 4 (rozpočet 60 milionů USD) - Čtvrtý díl akční série vytvořené slavným japonským vývojářem Hideem Kojimou zaujal na svou dobu velmi precizním technickým zpracováním. Vyšel jako PS3 exkluzivita, které se do dneška prodalo téměř šest milionů kopií.
Gran Turismo 5 (rozpočet 80 milionů USD) - Závodní simulátor s licencovanými vozy světoznámých automobilek vyšel exkluzivně pouze pro konzoli PlayStation 3, přesto se ho celosvětově prodalo přes 10 milionů kopií.
Foto: Rockstar
Marek Pros Marek Pros
Aktualizováno 11. 9. 2014 10:45
Videohry patří v současnosti mezi nejvýnosnější byznys v oblasti zábavního průmyslu, jak dokládá prodejní úspěch videohry Destiny. Za první den zaznamenala tržby 500 milionů dolarů.

Fotogalerie - Masivní vzestup videoherního průmyslu ilustrují tržby videohry Destiny, která za jeden den od uvedení na trh utržila více než půl miliardy dolarů (10,7 miliardy Kč).

Rekord zatím drží nejnovější pokračování hry Grand Theft Auto, které se podařilo za tři dny prodeje utržit rekordní miliardu dolarů.

Pro srovnání, slavný Avatar režiséra Jamese Camerona dosáhl této částky za 17 dní. Podívejte se na přehled 11 historicky nejdražších her.

 

Právě se děje

Další zprávy