Televize točila běžný rozhovor na pláži. V pozadí vznikal materiál pro policii

pru pru
18. 8. 2022 16:30
Odvážnému zloději se minulý týden na barcelonské pláži Sant Miquel nevydařila krádež batohu tak, jak očekával. Při svém činu si nevšiml, že o pár metrů vedle zrovna dělají španělští reportéři rozhovor s návštěvníkem pláže a jeho krádež tak zachytí na kameru. Díky záběrům se policistům poté podařilo zloděje identifikovat a zadržet.
Zloděj v Barceloně si nevšimnul, že ho při činu zachytila kamera. | Video: Aktuálně.cz/Twitter/Politeia

Záběry španělské zpravodajské stanice RTVE nejprve zachycují turistu, jak v rozhovoru říká, že miluje "krásnou barcelonskou pláž a čistou a studenou vodu". V pozadí je ale mezitím vidět, jak jeden z návštěvníků pláže nechal na několik vteřin svůj batoh bez dozoru.

V ten moment vstoupí do záběru muž s kšiltovkou, který této situace využije, tašku popadne a rychle s ní odchází pryč. V tu chvíli ještě netuší, že jeho čin zachytila kamera.

Zmatený majitel batohu se poté vrátí zpět a za pomoci dalších lidí ho začne neúspěšně hledat. Incident poté nahlásil tamním policistům, kteří díky pořízeným záběrům pachatele snadno dohledali, uvedla místní policie Guàrdia Urbana ve svém prohlášení.

Druhé největší město ve Španělsku je nechvalně proslulé pouličními kapsáři, kteří se pohybují především v turisticky oblíbených lokalitách. V květnu letošního roku kvůli tomu barcelonská policie v rámci kampaně, jejímž cílem je ve městě snížit pouliční kriminalitu, zvýšila svou přítomnost v ulicích o 12 procent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Z potrubí Nord Stream 1 uniká plyn, varuje švédský námořní úřad

Švédsko vydalo varování v souvislosti se dvěma úniky zemního plynu z podmořského potrubí Nord Stream 1. Úniky nastaly ve švédských a dánských vodách a byly lokalizovány severovýchodně od dánského ostrova Bornholm. Není jasné, co úniky způsobilo. V pondělí zaznamenaly dánské úřady unik plynu z nefunkčního plynovodu Nord Stream 2.

Zdroj: ČTK
Další zprávy