Thajka se chtěla propašovat z Mexika do USA v kufru

pej
9. 1. 2014 10:00
Celní úředníci na hraničním přechodu Nogales v Arizoně narazili při náhodné obhlídce na ženu, která se pokusila dostat z Mexika do USA uvnitř zavazadla.
Foto: Reuters

Nogales, Arizona -  Osmačtyřicetiletá Thajka Pornkamol Mongkolsermsak se vměstnala do kufru s oblečením a takto ukrytá plánovala nelegálně překročit v zavazadlovém prostoru terénního auta hranice Mexika a Spojených států amerických.

Zavazadlo se záhadnými tvary našli celníci při náhodné kontrole.

"Zřídka vidíme něco takového. Představte si překvapení celníků, když nalezli ženu napěchovanou v kufru," řekla pro Reuters mluvčí celního úřadu Edith Serrano.

Thajka byla obviněna z opětovného vstupu po vyhoštění. Jméno šestapadesátiletého řidiče z Phoenixu, který ženu převážel přes mexicko-americké hranice, úřady prozatím nezveřejnily.

Celý případ byl předán imigračnímu oddělení ministerstva pro vnitřní bezpečnost. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
Další zprávy