To už mi zase zvoní iPhone? Papoušek ruských chovatelů vyrazil dech divákům na sítích

Video Video
3. 7. 2022 7:00
Podívejte se na výběr virálních videí z dnešního týdne. Z toho, co kolovalo internetem a sociálními sítěmi, redakci videotýmu Aktuálně.cz zaujala výletní loď, která narazila do ledovce, papoušek, který napodobuje iPhone a jedny z nejděsivějších záchodů.
Foto: Aktuálně.cz/Associated Press

Papoušek napodobuje zvuk vyzvánějícího iPhonu

Video: Aktuálně.cz

Papoušek dokázal perfektně napodobit zvuk vyzvánějícího iPhonu. Majitelé korely, kteří žijí v Rusku, se hned začali smát, když uslyšeli, jak jejich domácí společník paroduje mobilní telefon. Korely jsou všeobecně známé tím, že mají na rozdíl od jiných papoušků příjemný zpěv. Jsou také pověstné právě napodobováním melodií, které zaslechnou.

Druhý Titanic. Norská výletní loď narazila do ledovce

Video: Aktuálně.cz

Norská výletní loď se málem stala druhým Titanikem. Při své cestě na Aljašku totiž kvůli mlze narazila do plovoucího ledovce. Loď se tak i se svými 2000 pasažéry musela vrátit a plavbu zrušit. I když se plavidlo muselo opravit, nikomu se naštěstí nic nestalo. "Celá loď se zatřásla. Skoro jako když vás někdo strčí do ramene. A zvuk to byl jako když se zavřou dveře," popsal jeden z pasažérů.

Jedny z nejděsivějších záchodů. V čínské zoo návštěvníky pozorují tygři

Video: Aktuálně.cz

Děsivé toalety v zoologické zahradě v Číně nabízí návštěvníkům jedinečné překvapení. Když jsou vykonat svou potřebu, mohou přes okno sledovat místní tygry. Jednomu z lidí se dokonce podařilo natočit, jak se obří kočkovitá šelma zvedá a snaží se naklánět nad okno, které je zakryté plůtkem. "To je nemožné tady používat záchod," uvedl návštěvník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy