Nože, nůžky i pistole. Letiště ozdobilo stromek zabavenými předměty cestujících

ČTK ČTK
19. 12. 2019 9:19
Všem cestujícím v letecké přepravě, kteří někdy zažili ten zahanbující okamžik, kdy museli odevzdat nůžky, zavírací nůž nebo zapalovač zapomenuté v kapse bundy nebo příručního zavazadla, by mohl poskytnout malou útěchu pohled na stromek letiště v litevském Vilniusu. Je totiž celý postavený z podobných předmětů zabavených cestujícím.
Nože, nůžky i pistole. Letiště ozdobilo stromek zabavenými předměty cestujících | Video: Reuters

Tato vánoční výzdoba sestavená z úlovků letištní ochranky jasně dokazuje, kolik lidí se balí ve spěchu. Několik zabavených předmětů ovšem nemohlo být použito ani na stromeček. Skutečnou střelnou zbraň objevenou při rentgenu zavazadla nahradila "replika" vystřižená z kartonové krabice.

A z bezpečnostních důvodů nebyly použity ani nevypálené náboje a plné zásobníky, napsal list New Zealand Herald.

Správa litevského letiště nejprve zveřejnila fotografii netradičního vánočního stromečku na své stránce na serveru LinkedIn s tím, že krom šíření sváteční nálady má stromek i důležitou vzdělávací funkci.

"Pokud nechcete, aby vaše osobní - ale zakázané - věci skončily příští rok na dalším vánočním stromečku, lépe prověřte pravidla pro obsah příručního zavazadla, než někam zase poletíte," uvedlo letiště v prohlášení.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V Polsku hořelo 40 domů a hospodářských budov, devět lidí skončilo v nemocnici

Polské úřady vyšetřují příčiny požáru, který v sobotu večer zasáhl na 40 budov ve vesnici Nowa Biala na jihu Polska. Hořet začalo kolem šesté hodiny večer a oheň se rychle rozšířil, celkem zasáhl 21 domů a 23 hospodářských budov, píše server TVN24. Bojovalo s ním kolem 100 hasičských jednotek. Devět lidí skončilo v nemocnici. Podle úřadů uhynul zatím neupřesněný počet hospodářských zvířat.

Požár se podle serveru TVN25 rychle rozšířil, jelikož budovy ve vsi jsou blízko sebe a některé jsou dřevěné. "V současné době je požár už uhašen," uvedl dnes zpravodajský portál TVN24, podle nějž policie zasažená místa uzavřela a přístup mají pouze vyšetřovatelé a zástupci úřadů. Ty zatím nechtějí spekulovat o možných příčinách požáru. Vyšetřovatelé se k nim vyjádří po inspekci místa, což může trvat i několik dní, sdělil policejní mluvčí Sebastian Gleń.

Ztráty jsou obrovské, reagovala na požár starostka obce Krystyna Wenglarzová, podle níž ostatní lidé nabízejí postiženým rodinám nocleh a jídlo. Premiér Mateusz Morawiecki, který vesnici dnes navštívil, slíbil okamžitou pomoc i podporu při rekonstrukci shořelých anebo poškozených stavení.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy