Nejstarší žena světa údajně žije ve Vietnamu. Je jí 121 let

ČTK ČTK
25. 7. 2014 12:00
Vietnamka Nguyen Thu Tru se narodila 4. května 1893, porodila 11 dětí, přičemž nejmladšímu synovi je 72 let.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Hanoj - Vietnamka Nguyen Thu Tru, které je 121 let, je podle vietnamských úřadů nejstarší ženou světa. Informovala o tom agentura DPA. Vietnam se chystá předložit žádost o zapsání ženy do Guinnessovy knihy rekordů.

Nguyen Thu Tru bydlí v Ho Či Minově Městě se svým nejmladším synem, jemuž je 72 roků. Porodila 11 dětí, z nichž čtyři jsou stále naživu.

"Máme dostatečné důkazy svědčící o tom, že Tru se narodila 4. května 1893. Jedná se o dokumenty francouzských úřadů, Republiky Jižní Vietnam a Vietnamské socialistické republiky," prohlásil šéf Vietnamské knihy rekordů Le Tran Truong An.

Vietnamské úřady požádají o uznání Nguyen Thu Tru nejstarší ženou světa představitele Guinnessovy knihy rekordů.

Pokud by byla uznána, nahradila by Vietnamka na čele žebříčku nejstarších žen 116letou Japonku Misao Okawaovou. Okawaová je také oficiálně nejstarším člověkem na světě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Na Praze 6 havarovala v pondělí ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic

 V Praze 6 havarovala dnes ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic. Unikající provozní kapaliny hasiči zajistili, cement se nevysypal, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V době zásahu hasičů a vyšetřování nehody byl provoz v místě řízen kyvadlově. Řidič utrpěl lehčí pohmožděniny, záchranáři ho převezli do nemocnice, řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Nehoda se stala kolem 7:00. "Podle informací z místa se měl řidič kamionu vyhýbat protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici, která se sesunula, a spadl do pole. Cisterna se obrátila na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Jan Rybanský. Vyproštění a přečerpání nákladu nyní zajistí firma, které cisterna patří, dodal.

Třiatřicetiletý řidič měl lehké pohmožděniny, byl převezen do vojenské nemocnice, doplnila mluvčí záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy