Proč neumřeš? křičel muž na pavouka. Vyděšení sousedé na něj zavolali policii

Magazín Magazín
2. 1. 2019 11:15
Strážníci v australském Perthu si mysleli, že budou zasahovat při kritické situaci, kde jde někomu o život. Pak ale dorazili na místo, odkud dostali vyděšený telefonát, a našli tam mladého muže, kterého vylekal pavouk.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Když náhodní kolemjdoucí procházeli okolo domu na předměstí Perthu v západní Austrálii, zaslechli najednou brečící batole a muže, který opakovaně křičel větu: "Proč nechcípneš?" To je vyděsilo, a tak rychle vytočili telefonní číslo na krizovou linku.

Místní policie byla na základě telefonátu přesvědčená, že jde někomu o život, a tak na okraj města poslala několikačlennou hlídku. Jak ale uvedl deník The Guardian, jediné, co strážnici v domě našli, byl muž trpící extrémní arachnofobií.

"Vyslechli jsme všechny svědky a zjistili jsme, že mladý otec se pokoušel zabít pavouka, který mu nahnal neobvyklý strach. Muž se nám omluvil za způsobenou nepříjemnost. Kromě pavouka nebyl nikdo vážně zraněný a situace nevyžadovala žádný další zásah," citoval list vyjádření lokálních policistů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy