Kruhový objezd, na který řidiči jen nadávají. Přednost tu mají cyklisté a chodci

Magazín Magazín
13. 8. 2020 9:24
V Anglii způsobil nový typ kruhového objezdu pořádné komplikace ještě před oficiálním otevřením. Na křižovatce mají totiž přednost chodci a cyklisté před auty, což řadě anglických řidičů působí velké komplikace. Jeden z šoférů tu dokonce během prvních dnů naboural do dopravního značení a od nehody ujel. 
Kruhový objezd, na který řidiči jen nadávají. Přednost tu mají cyklisté a chodci | Video: Associated Press

Kruhový objezd v univerzitním anglickém městě Cambridge je první svého druhu v Anglii a měl testovací provoz od konce července. Vzápětí byl však hned uzavřen, protože řidičům způsoboval kvůli změně přednosti nemalé problémy, píše web Forbes. Znovuotevření se dočká v půlce srpna.

Na netradiční křižovatce, která mezi místními motoristy vyvolala velké vášně, mají pěší na přechodu pro chodce absolutní přednost před auty i bicykly. Auta navíc musejí dát rovněž přednost kolům, které mají na "kruháku" vlastní pruh, což je pro anglické řidiče zcela nový koncept, poukazují kritici.

Foto: ČTK

Jeden z šoférů hned v prvních dnech naboural dopravní značení a ujel. "Návrh kruhového objezdu nehrál při nehodě žádnou roli," odmítá město vinu v tiskovém prohlášení, podle kterého na křižovatce v tu dobu ještě fungovaly semafory.

"Kruhák" vyšel město původně na 800 tisíc liber (v přepočtu asi 23 milionů korun), kvůli komplikacím spojených s koronavirem a dodělávkám je finální částka trojnásobná, upozorňuje web Sky News.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy