Ebola dětem: Smrtelný virus v plyšové verzi jde na dračku

jaz
26. 10. 2014 10:00
Kontroverzní hračka je momentálně vyprodaná, podle firmy jde o ideální způsob, jak mohou rodiče mluvit s dětmi o smrtelné nemoci.
Foto: giantmicrobes.com

Hartford – Společnost Giant Microbes z Connecticutu vznikla před 12 lety a vyráběla většinou výukové pomůcky pro děti. Hraček se na celém světě prodalo přes 10 milionu kusů, ale největší úspěch zažívá v poslední době plyšová verze smrtelného viru.

"Od svého objevu v roce 1976 je ebola T-Rexem ve světě mikrobů. Podělte se s ní o lásku!" píše se na visačce u vycpané hračky, která stojí na stránkách společnosti 25 dolarů (v přepočtu více jak 525 korun). V současné době je beznadějně vyprodaná.

Společnost vyrábí celou řadu plyšových mikrobů.
Společnost vyrábí celou řadu plyšových mikrobů. | Foto: giantmicrobes.com

"Je to skladný a malý výrobek. V případě eboly je to užitečný způsob pro rodiny s dětmi, jak o nemoci mluvit a zbavit se některých obav," řekla pro CBS News viceprezidentka společnosti Laura Sullivan s tím, že pracoviště v Číně hodlá zvýšit výrobu, aby uspokojilo poptávku.

Kontroverzní hračku zájemci obdrží i s plyšovou petriho miskou. Kromě eboly společnost vyrábí také plyšové podoby antraxu, ptačí chřipky, černé smrti, salmonely nebo syfilis.

"Původně to začalo nachlazením a podobnými věcmi. Hračky jsme tak prodávali pediatrům a rodičům, protože děti kladně reagovaly na vycpaná zvířátka," řekla Sullivan a vysvětlila, že díky této hračce děti snáze pochopí, co se vlastně děje v jejich těle.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou a po domácím vítězství 129:92 nad Orlandem stále dotírají na lídra Východní konference Philadelphii. Sixers se v čele tabulky udrželi díky výhře 111:97 nad Dallasem. Při shodném počtu 22 vítězství mají oproti Nets na kontě o jednu porážku méně.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 129:92, Denver - Washington 110:112, Memphis - LA Clippers 122:94, Milwaukee - New Orleans 129:125, New York - Sacramento 140:121, Philadelphia - Dallas 111:97.

Další zprávy