Ebola dětem: Smrtelný virus v plyšové verzi jde na dračku

jaz
26. 10. 2014 10:00
Kontroverzní hračka je momentálně vyprodaná, podle firmy jde o ideální způsob, jak mohou rodiče mluvit s dětmi o smrtelné nemoci.
Foto: giantmicrobes.com

Hartford – Společnost Giant Microbes z Connecticutu vznikla před 12 lety a vyráběla většinou výukové pomůcky pro děti. Hraček se na celém světě prodalo přes 10 milionu kusů, ale největší úspěch zažívá v poslední době plyšová verze smrtelného viru.

"Od svého objevu v roce 1976 je ebola T-Rexem ve světě mikrobů. Podělte se s ní o lásku!" píše se na visačce u vycpané hračky, která stojí na stránkách společnosti 25 dolarů (v přepočtu více jak 525 korun). V současné době je beznadějně vyprodaná.

Společnost vyrábí celou řadu plyšových mikrobů.
Společnost vyrábí celou řadu plyšových mikrobů. | Foto: giantmicrobes.com

"Je to skladný a malý výrobek. V případě eboly je to užitečný způsob pro rodiny s dětmi, jak o nemoci mluvit a zbavit se některých obav," řekla pro CBS News viceprezidentka společnosti Laura Sullivan s tím, že pracoviště v Číně hodlá zvýšit výrobu, aby uspokojilo poptávku.

Kontroverzní hračku zájemci obdrží i s plyšovou petriho miskou. Kromě eboly společnost vyrábí také plyšové podoby antraxu, ptačí chřipky, černé smrti, salmonely nebo syfilis.

"Původně to začalo nachlazením a podobnými věcmi. Hračky jsme tak prodávali pediatrům a rodičům, protože děti kladně reagovaly na vycpaná zvířátka," řekla Sullivan a vysvětlila, že díky této hračce děti snáze pochopí, co se vlastně děje v jejich těle.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy