Rus skladuje v lednici desítky burgerů z McDonald's. Mají cenu zlata, smějí se lidé

Magazín Magazín
11. 3. 2022 10:12
Společnost McDonald's v týdnu oznámila dočasné uzavření všech svých ruských restaurací, aby tak vyjádřila svůj nesouhlas s probíhající humanitární krizí na Ukrajině. Spousta Rusů na nově vzniklou situaci reagovala velmi svérázně, jeden muž si například nakoupil desítky burgerů a uskladnil je v lednici.
Foto: Reddit/noahstemann

Fotka chladničky naplněné burgery se objevila na sociální síti Reddit s popiskem: "McDonald's se v Rusku zavírá, tady je zásoba mého kamaráda." Lednice téměř přetéká jídlem z řetězce s rychlým občerstvením, mezi hamburgery jsou občas vidět i běžné potraviny jako máslo, vajíčka nebo zelenina. 

Rusové v posledních dnech nabízejí pokrmy z McDonald's k prodeji na internetu, ceny jsou však několikanásobně nadsazené. Například menu se čtyřmi hamburgery, nugetkami a omáčkou bylo k mání v přepočtu za 8500 korun. 

Takto naplněná lednice burgery má v Rusku podle diskutujících "takřka cenu zlata". "Pokud to není pro osobní spotřebu, je to určitě dobrá obchodní příležitost," píšou v nadsázce diskutující.  

Uzavření prodejen může pro McDonald’s představovat značnou finanční ztrátu, společnost se sídlem v Chicagu nedávno uvedla, že její restaurace v Rusku a na Ukrajině tvoří devět procent z jejích ročních příjmů, tedy zhruba dvě miliardy dolarů.

McDonald’s vlastní 84 procent svých ruských poboček, na rozdíl od jiných velkých značek rychlého občerstvení v Rusku, které vlastní franšízanti, včetně KFC, Pizza Hut a Burger King.

Mohlo by vás zajímat: "U Strejdy Váni." Předseda dumy Volodin chce přejmenovat pobočky zavřeného McDonaldu

"U Strejdy Váni." Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin má plán, jak v Rusku nahradit McDonald's. | Video: Twitter / Андрей Пивоваров
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy